Youtube videolarından zil sesi nasıl yapılır?

1
1932

Youtube videolarından zil sesi yapmak çok kolay. Hem Android telefon kullananlar hem de iPhone kullananların yapabileceği şekilde youtube videolarından zil sesi oluşturmayı bu yazımızda basit bir şekilde anlatacağız. Bir kez zil sesi yaptığınızda artık kolayca istediğiniz zaman 1-2 dk içerisinde zil seslerinizi oluşturabileceksiniz. Hazırsanız başlayalım:

Youtube videolarından zil sesi yapma aşamaları

Yapacağımız işlemler şu basit adımlardan oluşmaktadır:

  1. Uygun Youtube videosunu bulacağız.
  2. Bu videonun linkini kopyalayacağız.
  3. Bu linki bahsettiğim siteye ekleyip, videoyu mp3 veya m4r uzantılarından birine dönüştüreceğiz.

Adım 1: Zil sesi yapmak istediğiniz youtube videosunu bulun.

Aklınızda bir müzik varsa doğrudan youtube üzerinden onu aratıp bulabilirsiniz. Ancak aklınızda belirli bir müzik parçası yoksa size şunları önerebilirim:

  • Film, dizi vb.. müziklerini arıyorsanız “….. soundtrack” şeklinde arama yapabilirsiniz. Örneğin; “The lord of the rings soundtrack”
  • Aklınızda belirli bir film veya dizi yoksa “en iyi soundtrackler” veya “en iyi film müzikleri” (Dizi müzikleri vb..) şeklinde arama yapabilirsiniz.

 

Adım 2: Zil sesi yapmak istediğiniz videonun linkini kopyalayın.

Bulduğunuz videonun linkini kopyalamak için çeşitli yöntemler var.

  • PC kullanıyorsanız doğrudan adres satırındaki linki kopyalayabilirsiniz.

  • Telefon üzerinden bu işlemleri yapıyorsanız, videonun altında yer alan “Paylaş” butonunu tıklayın. Videonun linki gelen ekranda görülecektir. Buradan kopyala butonuna dokunun.

 

Adım 3: Hadi zil sesi yapalım

Anlatımımızı herkesin yapabilmesi amacıyla çok basit tutmaya çalışıyoruz. iPhone kullananlar m4r uzantılı bir zil sesi dosyası kullanırlar. Bu dosyanın süresinin en fazla 40 saniye olması gerekir. Androd telefon kullananlar mp3 dosyalarından da zil sesi yapabilirler. Android’de zil sesi için bir süre kısıtlaması yoktur.

  • Öncelikle youtube videomuzdan sesi ayırmamız gerekiyor. Bu işlemi şu sitede yapabiliriz:

Melofania

Bu siteye girelim ve aşağıdaki resimde gösterdiğim yere tıklayalım:

Kayan ekranda youtube videomuzun linkini yapıştıracağımız alan açılacaktır. Buraya youtube videomuzun linkini yapıştıralım ve “Extract” butonuna basalım. Sorunsuz bir şekilde bu videodan ses ayırma işlemi yapılırsa geriye mp3 veya m4r olarak zil sesini almak kalıyor. Ancak youtube api’lerinden dolayı aşağıdaki gibi hata meydana gelirse youtube videosunu indirme işlemini başka araçlarla yapmamız gerekir.

Konuyu hazırlarken ben bu hatayla karşılaştım. Bu melofania hatası ile siz de karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden aşağıya alternatif bir yöntem ekledim:


Youtube’dan videoyu mp3 olarak indirmek

Çok sayıda youtube – mp3 download sitesi var. Bunların arasında benim en çok güvendiğim ve en kolay işlem yapılabilen site y2mate.com sitesi.  Bu siteden istediğiniz videoyu mp3’e dönüştürebiliyorsunuz .

Mp3’e dönüştürmek istediğiniz videoyu aşağıdaki alana yapıştırın. İndir butonuna basın. Açılan ekranda “Download” butonuna tıklayın.

Mp3 olarak dosya inecektir.


Şimdi az önce hata vermiş olan Melofania sitesine geri dönelim ve bu dosyamızı oraya yükleyelim.

1- Upload butonuna basın.

2- Az önce indirdiğiniz MP3 dosyasını seçin.

3- MP3 dosyasının siteye yüklenmesini bekleyin. Bu videonun boyutuna bağlı olarak 1-2 dk sürebilir.

4- Zil sesi için istediğiniz kısmı ayarlayın. 40 saniyelik bir kısım zaten seçili geliyor. Bu kısmı zil sesi olarak kullanmak istediğiniz yere sürükleyerek ayarlamayı yapın.

5- Create Ringtone butonuna tıklayın. Gelen ekranda “Get ringtone”butonuna tıklayın.

Processing…. yazan bir ekran çıkacak. Biraz bekledikten sonra dosyamız inmeye hazır oluyor. Artık cihazımıza göre zil sesimizi indirebiliriz. Cihazınıza uygun seçimi yapın. Android veya iPhone yazan butonlardan indirme yapabilirsiniz.

İşlem bu kadar.

Artık elinizde istediğiniz bir zil sesi var. Bundan sonra yapmanız gereken bu sesi cihazınıza yüklemek. Android kullanan biriyseniz bu pek zor değil. Bu ses dosyasını direk telefonunuza kopyalayabilirsiniz. Ancak iPhone kullanıcıları için birkaç işlem daha yapmak gerekiyor.

iPhone’a zil sesi atma işlemlerini şu yazımızda açıklamıştık. iPhone kullanıcıları bu yazıdan işlemlere devam edebilir:

iPhone zil sesi atma

Önceki İçerikiOS 14.4 Yayınlandı! Sürüm Notları Açıklandı
Sonraki İçerikiOS 14.4 Batarya Testi Verileri Paylaşıldı! Pil Süresi için Son Durum
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?