YouTube Mobil Uygulamasında Kalite Ayarlarını Değiştirdi

0
320

YouTube, akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalardan biri. Hele ki video izlemek söz konusu olunca belki de ilk uygulama diyebiliriz. Durum böyle olunca da uygulamada yapılan hemen her değişiklik ve ayar güncellemeleri de yoğun bir ilgi ile karşılanıyor. Yine bu tip bir güncelleme ile karşı karşıyayız. Söz konusu güncelleme ile YouTube mobil uygulamasında kalite ayarları değişiyor.

Görüntü kalitesi ayarlaması için artık çok daha fazla seçenek karşımıza çıkacak. Hem iOS için hem de Android için geçerli olan bu kararın arkasında yatan neden, veri kullanımını ve görüntü kalitesini en iyi şekilde ayarlamak.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Pro Max 128 GB Fiyatları için Son Durum Ne? En Ucuz Nerede?

YouTube Mobil Uygulamasına Yeni Kalite Ayarları Menüsü

Bundan sonra bir uygulamayı açtığınız zaman, görüntü kalitesi için daha fazla seçenek göreceksiniz. İlk seçenek her zaman olduğu gibi önerilen seçenek.

Bu seçenek otomatik seçim olarak gözüküyor. Önerilen ayar da zaten otomatik seçim ayarı olarak kalmış. Eskiden otomatik seçim dışında direkt olarak çözünürlük değerlerini seçebiliyorduk.

Şimdi bu konuda da değişik seçimler olacak. Otomatik seçeneğinin hemen sonrasında daha yüksek kalite seçimi var.

Bu seçim kalitenin biraz daha artmasını sağlıyor. Kalite biraz daha artırılmış oluyor ama bunun dışında bir seçim daha var. O seçimde veri tasarrufu seçimi. Veri tasarrufunu seçerseniz odak daha az internet kullanmak oluyor.

YouTube yeni ayar

Bunun için kaliteden ödün veriliyor elbette ama daha az veri kullanılmış oluyor. Daha az veri kullanılması gerektiği durumlarda seçilebilecek bir mod. Son seçenek ise “Gelişmiş Ayarlar” seçeneği.

Bu seçenek öyle her ayarı gösterin gibi bir durum sunmuyor ama çözünürlüğü manuel olarak ayarlayabiliyorsunuz. İsterseniz en düşük çözünürlük seçeneğinde olan ayarı seçebiliyorsunuz isterseniz ise en yüksek kalitede çözünürlük seçimi yapabiliyorsunuz.

Gelişmiş ayarlar bir nevi eski çözünürlük menüsü olarak değerlendirilmeli. Güncelleme iOS ve Android kullanıcılarının tamamı için yayınlandı. YouTube yeni ayar menüsünü görmek için uygulamanızı güncellemeniz yeterli olur. Güncellemeyi göremiyorsanız, birkaç saat bekleyip yeniden kontrol edin derim.

Önceki İçerikYeni MacBook Pro için Bu Kez Ekran ve İşlemci İddiası Geldi
Sonraki İçerikMac ile iPad Birleşecek mi? Resmi Açıklama Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?