YouTube Kids iPhone ve iPad için Yayınlandı

0
973

Google’ın çocuklara özel geliştirdiği YouTube Kids uygulaması, iPhone ve iPad için bugün yayınlandı. YouTube Kids ile birlikte içerik özel olarak filtreleniyor ve sadece çocuklara özel içerikler listelenerek çocukların korunması hedefleniyor. Malumunuz YouTube’da pornografiye yer verilmese de bunun dışında pek çok içeriğe hemen hemen erişmek mümkün. Hal böyle olunca ebeveynlere kolaylık sağlamak isteyen Google’ı çözümü özel bir uygulama yapmakta buldu. Uygulama ile yine ebeveynlerin işini kolaylaştıracak pek çok özellik yer alıyor.

  • Zamanlayıcı özelliği: Artık kötü baba veya kötü anne olmayacaksınız. Zamanlama özelliği ile uygulama ayarladığınız süreye göre çocuğunuzu uyarır.
  • Ses ayarı: Kimi zaman çocuğunuzun oynadığı oyuncakları veya televizyonda izlediği çizgi filmlerin sesleri çekilmez düzeye gelebiliyor. YouTube Kids uygulaması arka plan müziklerini veya ses efektlerini kapatmanıza olanak sağlıyor. Çocuğunuz video izlerken rahat bir nefes alabileceksiniz.
  • Arama ayarı: Uygulama ana ekranında daha önce ayarladığınız videoları gösterebilir, dilerseniz genel aramayı kapatarak çocuğunuzu sınırlandırabilirsiniz.

Uygulama App Store üzerinde iPhone ve iPad için indirilebilir. Ayrıyeten Android içinde uygulamanın mevcut olduğunu belirtelim.

Önceki İçerikApple Avrupa’ya 2 Milyar $’lık Yatırım Yapacak
Sonraki İçerikTürkçe Siri’ye Merhaba
Apple kullanıcısı ve Software Developer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor...

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?