YouTube iOS Sürümü için Güncelleme Yayınlandı

0
146

Apple, gizlilik konusuna tam anlamıyla kafayı takmış durumda. Gizlilik kuralları konusunda yapılan değişikliklerle beraber kullanıcı verilerinin korunması amaç ediniyor. App Store kuralları için de bu bağlamda güncellemeler yapıldı. Fakat bu durum uygulama geliştiricilerini de etkiledi. Yeni gizlilik kurallarına göre geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gerekiyor. Bu geliştiriciler arasında Google da bulunuyor. Bir türlü servisleri için güncelleme vermeyen ve yeni kurallara ilişkin düzenlemeler yapmayan Google, sonunda YouTube ile güncellemelere başladı.

İlginizi Çekebilir: Vodafone Teklif Ver ile iPhone 11 Pro Kazanmak!

YouTube Artık Yeni Kurallara Uygun Hale Geldi

iOS sürümünde yapılan güncelleme sonrasında uygulama, Apple’ın şartlarına uygun hale geldi. Güncelleme yeni gizlilik politikalarına göre yapıldığı için artık kullanıcılar uygulamanın hangi kişisel verileri topladığını ve veri kullanımının nasıl olduğunu görebilecek.

Bu ilk adımlardan biri olarak gösterilebilir. Google, uzun zamandır servislerini iOS kanadı için güncellemiyor. Muhtemelen gizlilik kurallarından kaynaklı olarak bir geri çekilme söz konusu. Fakat YouTube için böyle bir adım atılıyor olması bile çok önemli. iOS platformunda Google’ın en çok kullanılan ve en popüler uygulamalarının başında YouTube geliyor.

YouTube

Yeni kurallara göre bu uygulamanın güncellenmiş olması, Google’ın direnmeyeceğini ve diğer uygulamaları için de güncellemeler vereceğini gösteriyor. Diğer servisler için güncellemeler ne zaman gelecek derseniz de bunu bilmiyoruz. Fakat artık sürenin uzatılmayacağını söyleyebiliriz.

Bu arada unutmadan güncellemenin sadece gizlilik politikasını değiştirmekle yetinmediğini de belirtmek isterim. Bir süredir yaşanan kendi kendine kapanma sorunlarının da tamamen giderildiği konusunda bilgiler var. Ayrıca yaşanan buglar için de bir düzenleme geldiği sürüm notlarına eklenmiş. Diğer uygulamalar için de benzer güncellemeler geldiği zaman, bilgisini paylaşacağız.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?