Yeşil iPhone 13 alınır mı?

0
282

Apple, bir çok modelinde geleneksel renkleri kullanan ve değişikli yapmayı pek sevmeyen bir firma. Daha önce mavi, kırmızı, pembe gibi renklerde iPhone görmüştük. Bu sefer de Apple iPhone 13 modeli için Yeşil renkli model seçeneğini sundu. Alıştığımızın dışında bir görünüme sahip iPhone 13 hakkında düşüncelerimizi yazdık. Yeşil renkli iPhone 13 alınır mı?

iPhone 13 geçen seneki standar kasaya ve yeni tip işlemci, kamera vb… özellikleri olan bir telefon. Renk dışında hiç bir şey değişmemiş diyebiliriz. Apple’ın bu modelde farklı renkleri denemesine şaşırmamak gerekiyor. Apple kullanıcıya farklı bir şeyler sunmak kaygısıyla yeşil iPhone 13’ü piyasaya sürdü. Ancak kim sırf rengi için telefonunu değiştirir? Hele bizim gibi insanların telefon almak için aylarca çalışması gerekebileceği bir ülkede bu pek mantıklı görünmüyor.

Bir telefonun renginin farklı olması insanları onu satın almaya itecek mi? Apple’ın satış hedeflerine ulaşmasına bir renk değişikliği yetecek mi? Aslında bu soruların cevabının Hayır olduğunu düşünüyorum. Bunun belli sebepleri var:

  1. iPhone alan insanlar biraz da bunu prestij için yapıyorlar. Elindeki telefonun iPhone gibi görünmesi onlar için önemli. Yeşil renk ise bu duruma ters gibi görünüyor. Daha önce çeşitli Çin firmalarında bu rengi gördük. Bu renk birçok insan için Android cihazları çağrıştırıyor.
  2. iPhone’ları çeşitli yaş ve meslek gruplarından insanlar tercih ediyor. Gençler renkli iPhone’ları tercih edebiliyorlar. Ekrana baktığımızda 6.1 inç bir ekranla karşılaşıyoruz. Gençlerde standart ekran boyutu 6 inç civarında. Onlar telefonlarını mobil eğlence cihazı olarak kullanıyorlar. Pubg oynuyorlar. Film izliyorlar. Bu yüzden 6.1 inç ekran boyutu onlar için yeterli.

Belirli bir yaşın üstündeki insanlar da daha ciddi renkleri tercih ediyorlar. Siyah, Uzay Grisi, Altın rengi gibi renklerde iPhone kullanmaya alışıklar. Bu kişileri yeşil iPhone kullanmaya sevk etmek zor olacak.

Yeşil iPhone 13 almalı mıyım?

Rengini sevdiyseniz, ekran boyutu konusunda bir sorununuz yoksa alın. Ancak 2. el piyasasında kolayca satılması gibi bir kaygınız varsa uzak durun. Zevkler ve renkler tartışılmaz diyelim ve konuyu bitirelim. Siz ne düşünüyorsunuz? Yeşil renkli iPhone 13 hakkındaki yorumunuz nedir?

Önceki İçerikWii’ye nasıl hard reset atılır?
Sonraki İçerikiPad Air 5 mi yoksa iPad Air 4 mü? Hangisi alınır?
2009 yılında başladığı web serüvenine TechnoMoji.com ile birlikte devam eden yazar Elektrik Elektronik Mühendisi olup, evlidir. Egemen ve Doğukan'ın babasıdır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?