Yenilenmiş Telefonlarda Taksit Sayısı Değişti! İşte Yeni Taksit Sayısı

0
300

Yenilenmiş telefonların satışını daha fazla teşvik etmek ve akıllı telefon pazarında sürdürülebilirliği arttırmak adına, BDDK’dan yeni bir düzenleme geldi. Akıllı telefon alırken, yenilenmiş modelleri tercih edecek olan kullanıcılar için hem taksit sayısında bir düzenleme yapıldı hem de kredi limitlerinde bir düzenleme yapıldı.

Bu şekilde yenilenmiş telefonların satışının arttırılması ve sürdürülebilirlik adına önemli bir artı kazandırılması bekleniyor. Taksit düzenlemesi ve yeni kredi limiti konusunda yapılan düzenleme detaylarına bakalım.

İlginizi Çekebilir: iOS 16 ve iPadOS 16 Almayacağı Söylenen iPhone ve iPad Modelleri

Yenilenmiş Telefonlarda Taksit Sayısı ve Limitler

Yapılan son düzenleme sonrasında yenilenmiş telefon alırken kullanılacak olan tüketici kredilerinin limiti arttırıldı.

Eskiden 3.500 TL olan kredi limitinin bu son düzenleme sonrasında 5.000 TL seviyesine çıktığını göreceğiz. Bun yanında taksitlendirme konusunda da dediğimiz gibi vade sayılarında bir farka gidildi.

5.000 TL limitini geçmeyen akıllı telefonlar için taksit sayısı artırıldı ve 12 taksite kadar çıkarıldı. Bu düzenlemenin ardından 5.000 TL limitini geçen akıllı telefonlar için de bir taksit düzenlemesi yapılmış durumda. Eğer limit 5.000 TL seviyesini geçiyorsa o zaman taksit sayısı da 6 taksit olarak değerlendirilebilecek.

Yenilenmiş Telefonlar

Yeni kuralların geçerli olduğu telefonların sadece yenilenmiş modeller olacağını gördük. Bu şartlarda telefon almanız için telefonun, yenileme merkezlerinden ya da yenileme için yetki verilen yetkili satıcılardan alınması gerekiyor.

Yenilemiş ürün belgesiyle beraber resmi olarak alımlarda geçerli olan bir düzenleme söz konusu. Düzenleme ile kullanıcıların yenilenmiş modellere olan ilgisi kesinlikle artacaktır.

Belki sıfır modeller için fiyatlar çok yüksek ama yenilenmiş modeller için daha uygun modeller bulmak mümkün. Ayrıca taksit konusunda da vadelerin arttırılmış olması, telefonun alım gücünü arttıracaktır. Ayrıca 5 bin TL limit güncellemesi de güzel bir adım olarak gözüküyor. Bu değişim sıfır telefonların fiyatını ise çok değiştirmeyecek gibi.

Önceki İçerikiOS 16 ve iPadOS 16 Almayacağı Söylenen iPhone ve iPad Modelleri
Sonraki İçerikiOS 15.2 Varis Ekleme Nasıl Yapılır?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?