Yeni Şematik Çizimler iPhone 8 Teknolojilerini Ortaya Koyuyor

0
85

iPhone 8 akıllı telefonlarının tasarımlarında sona gelindiği düşünülüyor. Hatta iddia o ki telefonların üretim kısmına geçmesine sadece kısıtlı bir zaman kaldığı ve bu nedenle de telefonun özellikle tasarım detaylarına ilişkin olarak gerçeğe en yakın iddiaların ortaya çıktığı belirtiliyor. Ardın ardına gelen görsel iddialarının da nedeni bu olsa gerek.

Telefonların neye benzeyecekleri konusunda net detayların elde edilmeye başladığı akılı telefonların son olarak şematik çizimleri olduğu belirtilen yeni çizimleri ortaya çıktı. Bu çizimlerin ilginç bir özelliği de dikkat çekiyor.

Söz konusu çizimler öncelikle telefonlar hakkında verdiği bilgilerle öne çıkan isimlerden biri olan Benjamin Geskin tarafından daha sonra ise Apple’a yakınlığıyla bilinen bir başka kaynak olan KK Leaks tarafından paylaşıldı. Haliyle şematik tasarımların doğruluğunun biraz daha kanıtlanabilir olduğu düşünülüyor. Üstelik bu kez paylaşılan şematik çizimler Apple’ın teknolojileri hakkında da bilgi veriyor.

Şematik Çizimlerle Ortaya Çıkan Detaylar Neler?

Bu noktada öncelikle iPhone 8 şematik çizimleriyle ortaya çıkan detaylar konusunda bilgiler verelim. iPhone 8 şematik çizimleri içerisinde telefonların bir nevi iç kısımları görüntüleniyor. Özellikle kamera teknolojileri konusunda detaylı bilgilerin elde edilebildiği çizimlerde arka kısımda dikey çift kamera bir kez daha doğrulanmış durumda. Arka kamera sistemi bir yana dursun bu kez iPhone 8 şematik çizimleri sonrasında ön kamera konusunda da bazı detayların ortaya çıktığını ekleyelim.

iPhone 8 şematik çizimleri

Tıpkı çift arka kamera kısmında olduğu gibi ön kamerada da çift kamera seçimi yapıldığı görülüyor. iPhone 8 şematik çizimleri olduğu iddia edilen çizimlere göre çift ön kamera kullanılması durumunda Apple’ın beklenenden çok daha iyi teknolojileri sunacağını da söyleyebiliriz. Hem bahsedilen akıllı yüz tarama sistemi hem de özel selfie teknolojileri iddialarıyla örtüşen çizimler merak edilen birçok konuda da detay olarak değerlendirilebilir.

Kablosuz Şarj İçin Özel Bölüm İddiası

iPhone 8 şematik çizimleri içerisinde en çok dikkat çeken kısım arka kapakta geniş bir dairesel alanın belirtildiği. Bu alan ilk başlarda sadece parmak izi sensörleri iddiasını ortaya çıkara bir alan olarak değerlendirildi. Fakat daha sonra bu alanın çok daha farklı bir yapısı olduğu konuşulmaya başlandı.

Son öngörüye göre bu kısmın iPhone 8 kablosuz şarj teknolojisinde kullanılması bekleniyor. Eski kablosuz şarj teknolojilerinden farklı olarak Apple’ın hem ilk denemesi olması hem de geç kalınmış bir girişimi olarak gösterilmesi nedeniyle kablosuz şarj kısmında çok daha gelişmiş sistemlere yer verileceği belirtiliyor.

Beklentilere göre iPhone 8 şematik çizimleri içerisinde oldukça geniş bir alana yer verilmesi Apple’ın kablosuz şarj mesafesini arttırması anlamına geliyor. Şematik çizimler olduğu iddia edile çizimleri yayınlayan merkezler tarafından yapılan paylaşımlara göre Apple’ın 5 metre karelik bir alan içerisinde kablosuz şarj olabilme özelliği sunacağı belirtiliyor.

Tabi bu durumda telefonların içerisinde yer alacak olan kablosuz şarj teknolojisi bir yana dursun şarj için kullanılacak olan statlarında bir hayli farklı olacağı düşüncesi ortaya çıktı. Doğrulanmamış olsa bile sadece bu iddialara baktığımız zaman Apple’ın ne kadar başarılı akıllı telefonlar sunmaya hazırlandığını net bir şekilde görebiliyoruz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?