Yeni MacBook Pro için Sızdırılan Bazı Bilgiler Paylaşıldı

0
162

Apple 20 Nisan tanıtımının önüne geçen farklı bir olayla gündemde. Firmanın bu sefer gündemdeki yerini almasına neden olan yeni MacBook Pro modelinin verilerinin çalıştığının söylenmesi. Geçtiğimiz gün Quanta Computer’ın sistemlerine sızan hackerların yeni bilgisayar için dokümanları çaldığı iddia edildi.

Apple’ın tedarikçisi olan firma ise hacklendiklerini doğrulamıştı ama çalınan belgelerin, mevcut ürün için bir soruna neden olmayacağını söylemişti. Hackerların ise Apple’dan 50 milyon dolar fidye istediği ortaya çıkmıştı. Tüm bu olayların ardından yeni bilgisayarlar için bazı bilgilerin sızmaya başladığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilir: Apple Zam Yaptı! Yeni Fiyatlar Nasıl?

Yeni MacBook Pro için Bağlantılar Değişecek

Şimdiden sızdırılan bilgiler arasında bağlantı özellikleri yer alıyor. Bu bilgilere bakacak olursak Apple’ın yeni seride yeniden Magsafe şarj sistemine döndüğünü göreceğiz.

Eski serilere göre çok daha fazla port bulunduracağı da belirtilen bilgisayarların HDMI ve SD kart yuvasının da olacağı iddia edildi. En azından sızdırılan belgelerde bu gözüküyor.

Bu bilgiler içerisinde MagSafe şarj sisteminin doğru olduğunu söyleyebiliriz. Daha doğrusu düşünebiliriz. Çünkü marka daha önce de iPhone 12 modellerinde magsafe şarj sistemine geçti. iPhone 12 akıllı telefonlarında bu teknolojinin sunulması yeni bir adım olarak gösterilebilir.

yeni MacBook Pro

Bu iPhone 12 için yeni bir adım olarak değerlendirilebilir olsa da MacBook Pro modelleri için öyle değil. Zaten MacBook Pro modellerinde daha öncelerinde de böyle bir bağlantıya yer verilmişti.

Şimdi bu bağlantıya geri dönüş ihtimallerinin olması bile bir şeylerin değişeceğinin kanıtı. Şimdilik paylaşılan bilgiler bunlar ve ek olarak gelen birkaç belge. Bu özelliklerin dışında yeni serinin daha ne gibi bilgilerinin sızdırılacağını göreceğiz.

Şu an için yaşananlar hakkında Apple’ın ek bir söylemi bulunmuyor aslında burada Apple’ın ne söyleyeceği de çok önemli. Markanın fidye iddialarını doğrulayacak bir açıklama yapması durumunda işler biraz daha değişebilir. Bakalım Apple bu konuda ne diyecek? Yeni seri hakkında yeni bir gelişme yaşanırsa bilgi vereceğiz.

Önceki İçerikApple Zam Yaptı! Yeni Fiyatlar Nasıl?
Sonraki İçerikAirTag Hermès Türkiye Fiyatı Açıklandı! Off Diyorum
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?