Yeni MacBook Pro için Bu Kez Ekran ve İşlemci İddiası Geldi

0
145

Yeni MacBook Pro serisi bilgisayarların bazı belgelerinin direkt olarak tedarikçi firmadan çalındığı haberlerini duyurmuştuk. Tedarikçi firma konu hakkında bir doğrulama açıklaması da yapmış ama çok önemli belgelerin çalınmadığını söylemişti.

Bu süreçten sonra yeni seriler için daha fazla bilginin sızdırılması bekleniyordu. Zaten beklendiği gibi de olmaya başladı. Önce yeni modellerde yer alacak olan port sayısının ciddi şekilde artacağı söylendi.

SD kart yuvası ve yeni HDMI girişleri gibi artılar sunulacağı söylendi. Bunun arkasından da magsafe sisteminin geri geleceği konusunda bilgiler verildi. Ardı ardına bilgiler sızmaya devam ederken şimdi de seride kullanılacak olan ekran teknolojisi ve işlemci konusunda bilgiler ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: iPhone 13 Mini Canlı Görselleri Sızdı! Tasarım Detayları

MacBook Pro, iPad Pro Ekranlarıyla Gelecek

Bu bilgilere göre Mini LED ekran kullanılacak. Daha önce görmedik ya da daha önce duymadık demeyeceğiz. iPad Pro modellerinde de mini LED ekran kullanımı başladı. Yeni seride de artık Mini LED teknolojisi var ve bu sayede ekran çok daha az güç harcayacak.

iPad modelleri için de bu geçerli olmuştu. Hem daha az güç harcayacak bir seri sunulmuştu hem de daha iyi görüntü kalitesi sunulan bir seri ile karşı karşıya kalmıştık.

Başarılı ekran teknolojisinin şimdi de MacBook Pro modellerinde yer alması sevindirici olacak. Ekran çözünürlük değerinin de artması ve renklerin çok daha iyi seçilmesi bekleniyor. Hem 14 inç modelde hem de 16 inç modelde yeni ekranlar kullanılacak.

Yeni MacBook Pro

İki modelde ortak olarak kullanılacak olan bir diğer donanım ise işlemciler olacak. İki modelde de Apple M1 işlemcinin kullanılacağı söylendi. Çok büyük bir ihtimalle M1 serisi yoluna devam edecek ama küçük bir ihtimal olsa da M2 ya da M1X adında revize modelinin gelebileceği de söyleniyor.

Kesin olarak bildiğimiz Apple yeni bir dönüşüm içerisinde ve işleri daha da hızlandırmak adına elinden geleni yapmaya başladı. iPad Pro modellerindeki değişimi MacBook Pro modellerinde de görmek istiyoruz.

Önceki İçerikiPhone 13 Mini Canlı Görselleri Sızdı! Tasarım Detayları
Sonraki İçerikYouTube Mobil Uygulamasında Kalite Ayarlarını Değiştirdi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?