Yeni MacBook Pro Çentik Ekranla Beraber Gelebilir

0

18 Ekim tarihinde Apple tarafından yeni bir etkinlik düzenlenecek. Apple’ın düzenleyeceği yeni etkinlikle beraber MacBook serisinin de yenilenmesi bekleniyor. Yeni gelecek olan bu MacBook modellerinin özellikleri konusunda ise yakın zamanda birçok bilgi ortaya çıkmış ve biz de beklentilerimizi paylaşmıştık. Bir kere işlemcileri değişen bir serinin geleceğini biliyoruz. Beklenen işlemci modelleri M1X serisi işlemciler. Apple’ın bu işlemcilerle beraber cihazların tasarımında da önemli değişikliklere gideceği iddiası da geldi.

Hatta yeni çıkan bir görselle göre söz konusu seride çentik alanının kullanılması durumu söz konusu olacak. Biz iPhone modellerinde bile çentik alanı kullanımının bırakılacağını düşünürken, yeni görsel bilgisayarlara da bu detayın eklenebileceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: 3.Apple Store Ne Zaman Açılıyor?

Yeni MacBook Pro Çentik Alanı Nasıl Gözükecek?

Resmi olmayan görsellere göre cihaz üzerinde yer alan çentik bölümü, tıpkı iPhone 13 serisinde olduğu gibi mini boyutlarda olacak. Ekran alanı geniş diye çok geniş bir çentik alanı sunulmayacak gibi duruyor.

Şu an için kesin olarak bu tasarımın kullanılıp kullanılmayacağı konusunda net bilgilerin olmadığını da bir kez daha hatırlatalım. Fakat bu tercih yapılacak olursa, Apple’ın Yeni MacBook Pro tasarımında da önemli bir değişime imza attığı görülmüş olacak.

Tasarım kısmında yapılacak olan bu değişimin teknik özellik özelinde nasıl bir değişikliği beraberinde getireceğini ise bilemiyoruz.

Yeni MacBook Pro

Ekran çözünürlük değerlerinde ya da ekran görüntü teknolojilerinde bir değişiklik işaret ediliyor olabilir. Bunlar için çok fazla bir süre yok. 18 Ekim tarihinde etkinlik yapılacak ve etkinliğin hemen sonrasında yeni MacBook modellerinin tüm sırları da açığa çıkmış olacak.

Bu görseller bizi daha çok meraklandırdı. M1x işlemcisi, şimdi çentik alanı iddiası, yeni bir ekran panelinin kullanılacağı iddiası gibi iddialar köklü değişimleri işaret ediyor. Etkinliği izleyip bu değişimi daha yakından göreceğiz.

Önceki İçerikiPhone 13 açılmıyor sorunu ve çözüm yolları
Sonraki İçerikiOS 15.1 Güncellemesinin Ne Zaman Geleceği Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?