Yeni Mac Pro Donanım Parçaları ve Aksesuar Fiyatları

0
67

Yeni Mac Pro satışa çıktı. Ülkemizde de iddialı bir şekilde karşımıza çıkan yeni Mac Pro, satış rakamlarında rekor kırmış oldu. En yüksek seviyede 420 bin TL gibi bir rakama ulaşan bilgisayarın en düşük paketi ise 42 bin TL civarlarında.

Giriş seviyesinde bile iddialı bir değerle karşımıza çıkan yeni serinin, donanım parçaları ve aksesuarlarının fiyatlarının da oldukça iddialı olduğunu söylemek gerekiyor. Bu yazımızda da aksesuarları ve donanım parçaları fiyatlarına bakacağız.

Yeni Mac Pro Aksesuar ve Parça Fiyatları

Hem donanımsal açıdan hem de aksesuar parçaları için detaylardan ve fiyatlardan söz edelim.

Radeon Pro Vega II MPX Modül

Ekran kartını güçlendirmek ve genişletmek adına kullanılan modül olarak eklenebiliyor. 22.400 TL fiyata sahip olan seri, şu an için Türkiye’de bulunmuyor.

Radeon Pro Vega II Duo MPX Modülü

Ekran kartı güçlendirme için çiftli modül olan seri. Fiyat kısmında 44.800 TL gibi bir aralık sunuluyor. Şimdilik ülkemizde satışı yok.

16 GB (2X8GB) DDR4 ECC Bellek

Cihazınızı daha da güçlendirmek isterseniz artı bir bellek tercih edebilirsiniz. 4000 dolar gibi bir fiyata sahip olan seri, yine Türkiye’ye henüz gelmemiş olan modüllerden bir tanesi. Aynı belleklerin 2X16GB toplamda 32 GB versiyonu da bulunuyor.

Bu versiyon için 800 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. Eğer belleği biraz daha arttırıp 2 X 32 GB DDR4 RAM seçimi yaparsanız da bu kez 1200 dolar ödeme yapmanız gerekiyor. 128 GB tercihinde 2800 dolar ödeme, 256 GB versiyonda 6000 dolar ödeme yapmalısınız.

Yeni Mac Pro

Apple Afterburner Kart

Profesyonel bir ekran kartı olarak sunulan serinin fiyatı ise 16 bin TL olarak açıklandı.

Logitech 4K Pro Webcam

4K çözünürlük sunan webcam, manyetik bir yapıya sahip ve monitöre doğrudan bağlanabiliyor. Toplamda fiyat ise 200 dolar olarak açıklandı.

Pro Stand Aparatı

Monitörün ayarlanması için kullanılacak olan ayak kısmı, yardımcı bir aparattan da öteye geçiyor. Monitörün konumunu dilediğiniz gibi ayarlamanıza izin veriliyor. Fiyat kısmında ise 7.199 TL gibi bir rakama yer verilmekte.

Mac Pro Türkiye

VESA Montaj Adaptörü

Monitörünüzü sabitlemeniz için kullanabileceğiniz adaptör fiyat kısmında ise 1449 TL gibi bir satış rakamına sahip.

Belkin Kilit

Mac Pro’nun kasasının kilitlenmesi için kullanılan ürün, 50 dolar gibi bir fiyata sahip. Bu kilit sayesinde kasanıza kimse erişemiyor.

Yeni Mac Pro aksesuarları ve donanım parçaları için açıklanan ürünler bu şekilde. Açıkçası fiyatlar biraz yüksek, fakat donanım kısmında iddialı özellikler öne çıkıyor. Burada tamamen tercihinize bağlı olan bir durum söz konusu. Çok güçlü bir sistem toplanması için ciddi bir miktar parayı ayırmış olmanız gerekiyor.

Önceki İçerikMac Pro Türkiye Fiyatları Yayınlandı
Sonraki İçerik24 Ay Taksitli iPhone Satışları Başlıyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?