Yeni İpuçlarına Göre iPhone 12 Kutusu İçerisinde Kulaklık Olmayacak

0
653

iPhone 12 hakkında sızıntılar doğruysa, yeni telefonlar 12 gün sonra tanıtılıyor. Ekim ayının 13’ünde tanıtılacak yeni akıllı telefonlar, 4 farklı model olarak gelecek ve telefonlar Apple’ın çizgisini değiştireceği model olacak.

Apple’ın çizgisini değiştirecek model diyorum çünkü ilk defa bu telefonda denenecek olan bazı satış stratejileri var. Mesela yeni akıllı telefonların kutu içeriği. Bu konuda ilk yazıyı ne zaman paylaştık hatırlamıyorum ama ilk iddia 5-6 ay kadar öncesinde Ming Chi Kuo tarafından gelmişti. İddiaya göre kutunun içerisinden bir şarj aleti çıkmayacaktı.

Bu fikre alışmaya başladık ve açıkçası kabullenmeye başladık. Zaten Apple da bu konuda ilk adımını attı ve yeni Apple Watch modellerinin kutu içeriğinden şarj cihazlarını çıkardı. Tam bu fikre alıştık derken şimdi bambaşka bir iddia daha var.

iPhone 12 Kutusu Resmen Boş Gelecek

Yeni iddiaya göre kutudan şarj aleti çıkmayacağı gibi kutudan kulaklıklar da çıkmayacak. Hatta kutudan kulaklık çıkmayacağı konusunda yeni bir kanıt bulunuyor.

Geçtiğimiz gün yayınlanan iOS 14.2 beta 2 sürümünde bazı kodlarda yer alan ifadelerin değiştirildiğini görüyoruz. Değiştirilen ifade kulaklıklar hakkında. iOS 14 ve daha önceki tüm sürümlerde kulaklıklar için “verilen kulaklık”, “sağlanan kulaklık” ifadeleri kullanılıyor.

iOS 14 ve öncesindeki kodlar

iPhone 12

Sağlanan kulaklık ya da verilen kulaklık ifadelerinin yerine direkt olarak kulaklık ifadesine yer verilmiş. Bu ipucu şöyle algılanıyor ki artık kulaklıkları Apple vermeyecek.

Bir değerlendirme yapalım. Kutudan şarj aleti çıkmayacak. Bu ipucuna göre kutudan kulaklıklar da çıkmayacak. Sadece kutu içerisinde yer alan bir kablo göreceğiz. Belki bir sonraki nesilde bu kabloda yer almayacak. Peki, Apple bunun karşılığında fiyatları düşürecek mi? Apple Watch örneği önümüzde.

Kutu içerikleri değiştirileceği gibi daha doğrusu boşaltılacağı gibi fiyatlarda da bir düşüş olmayacak. Apple Watch 6 ve SE modelinde gördüğümüz bu. Yeni akıllı telefon iPhone 12 serisinin, bu eksikliklerle satış rakamları düşer mi orasını bilemeyiz. Tanıtım her şeyi netleştirecektir. O zaman daha fazla bilgi paylaşabileceğiz.

Önceki İçerikiOS 14.2 Beta 2 Tüm Yenilikler ve Yeni Emojiler
Sonraki İçerikmacOS Big Sur ile 4K Netflix Desteği Geliyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?