Yeni iPhone SE için İsim Değişti! İşte Yeni Beklenti

0
191

iPhone 13 modellerinin de tanıtılmasından sonra gözlerimiz bir kez daha kompakt seri olan iPhone SE serisine çevrildi. Uzun süredir beklenen 3.nesil iPhone SE modelinin ne zaman geleceği ise hala kesin değil. Buna karşın söz konusu seri için ek bilgiler de ortaya çıkmaya devam ediyor. Analistler sürekli paylaşımlar yapıyor. Son paylaşım ise telefonun nasıl isimlendirileceği konusunda geldi.

3.nesil SE modelinin sanıldığı gibi iPhone SE 3 olarak isimlendirilmeyeceği söylendi. Bunun yerine önemli bir değişikliğe gidilecek ve seri Plus olarak isimlendirme alacak.

İlginizi Çekebilir: iOS 15.1 Güncellemesi Sonrası Gelen Tüm Yenilikler

iPhone SE Plus Geliyor

Apple analistlerinden biri olan Ross Young tarafından paylaşılan bilgilere göre yeni seride uygulanacak isimlendirme Plus olarak dikkat çekecek.

Yeni telefon Plus model olarak adlandırılacak ama boyut kısmında bir fark sunmayacak. Yine kompakt olması beklenen modelin yine 4.7 inç boyuta sahip olacağı ve iPhone 8 yapısında çerçeveli bir akıllı telefon olarak gelmesi bekleniyor.

Çerçeveli tasarımıyla dikkat çekeceği ve iPhone 8 yapısını devam ettireceği düşünülen modelin farkının ise donanımı olması bekleniyor. Öyle ki seride yine Touch ID kullanılacağı konusunda iddialar var.

iPhone SE Plus

Touch ID kullanılması ve çerçeveli yapının gelmesinin dışında, seride Apple A15 Bionic serisi işlemcilerin kullanılacağı söyleniyor.

Bu da demek oluyor ki iPhone 13 serisinde de yer alan işlemciler karşımıza çıkmış olacak. Amiral gemisi modellerinde aranan özellikler kompakt sınıfa da eklenmiş olacak. A15 serisi işlemci ile beraber 5G modemlerin de kullanıldığını göreceğiz.

Bu da demek oluyor ki aslında tasarım dışında teknik açıdan iPhone 13 serisinden çok büyük farklar olmayacak. Belki pil konusunda daha küçük bir akıllı telefon ve kamera kısmında daha mütevazi bir model olabilir.

Öte yandan bu modelin 2022 yılı içerisinde satışa çıkacağı da iddia ediliyor. Ayrıca iPhone SE 3 modelinin de kapıları kapatılmıyor. Plus modelinden sonra SE 3 serisinin de geleceği ama bu telefonun gelişinin 2024 yılını bulacağı iddiaları var. Analistlerin görüşleri ne kadar doğru göreceğiz.

Önceki İçerikiOS 15.1 Güncellemesi Sonrası Gelen Tüm Yenilikler
Sonraki İçerikiPhone 13 Ekran ve Pil Değişim Ücretleri Açıklandı! Yine Uçuyor
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?