Yeni iPhone Modelleri İçin Yeni Bilgiler Geliyor

0
97

iPhone X akıllı telefonlarının istenen ilgiyi almasından sonra Apple’ın bu telefonların üzerine gideceği bir süredir konuşulan konular arasında. Daha öncede bu konuda haberlerimizde önemli bilgilere yer vermiştik. iPhone X serisinin devam telefonları olacağını göreceğimiz yeni modellerin, seriyi üçleyeceğini de açıklamıştı. Kuo tarafından paylaşılan iddialarla beraber telefonların iPhone X, iPhone X SE ve iPhone X Plus olarak sıralanacağı belirtilmişti. Şimdi ise bu üç model için yeni detayların paylaşıldığı ortaya çıktı. Yine ünlü analist Kuo tarafından verilen bilgilere göre Apple bu kez çok daha iddialı bir seri sunacak.

iPhone X Pil Kapasiteleri Artırılacak

Ünlü analist tarafından paylaşılan yeni bilgilere göre telefonların önemli değişikliklerinden birisi de pil kapasitesinde yapılacak. Ünlü analiste göre 6.1 inçlik ekran boyutuna sahip olacak ve LCD ekran kullanacak olan iPhone SE X akıllı telefonlarının pil kapasitesi 3000 mAh değerine kadar çıkarılacak. Mevcut seride kullandığı 2716 mAh batarya kapasitesinin %10’a yakın bir oranda artırılmasının yanı sıra güç çiplerinin de değiştirileceği belirtiliyor. Yine L şeklinde piller sunulacak olsa da hem güç çiplerinin değiştirilecek olması hem de ekran boyutunun artacak olması daha yüksek kapasiteye izin verecek detaylardan.

iPhone SE X

Bunun yanı sıra Plus modeli olacak olan 6.5 inçlik iPhone X modelinde ise pil kapasitesinin 3000 mAh değerinin bile üzerine çıkabileceği de yine ünlü analistin verdiği bilgiler arasında. Sadece bu bilgiler bile değerlendirildiği zaman, iPhone X akıllı telefonların devam serilerinde pil sorunlarının önüne geçilmeye çalışılacak.

iPhone SE X

iOS 11 sonrasında gelen hemen hemen tüm güncellemelerin pil sorununu bir türlü çözememesi, iPhone X akıllı telefonlarının sadece 19 saat pil ömrünün olması bir donanım değişikliğinin zorunlu olduğunu gösteriyor. Bundan sonraki modellerde ise Kuo tarafından gelen açıklamalara göre istenen değişiklik uygulanacak. Son olarak farklı bir detay daha paylaşalım. Bu 3 yeni model içerisinde iPhone SE X modellerinin fiyatının çok daha uygun olması bekleniyor. LCD ekran nedeniyle fiyat aşağı çekilecek.

İLGİLİ HABER:  Aleyna Tilki'nin Cevapsız Çınlama şarkısı youtube'dan kaldırıldı

İlginizi Çekebilir: Apple Watch 3 İle Spor Keyfini Vurgulayan Yeni Videolar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?