Yeni iPhone Modelleri Gecikebilir

0
108

Sabah saatlerinde yeni iPhone modelleri için şok bir haber gündeme gelmişti. Direk olarak Apple’ı ilgilendiren haberi, henüz durum ortaya çıkar çıkmaz sitemizden paylaşmıştık. Aşağıda linkini bulabileceğiniz haberimizde, Apple’ı en büyük tedarikçilerinden biri olan ve şu an için A12 işlemcilerini üretme aşamasında olan TSMC firmasının saldırı aldığını açıklamıştık. Firmanın bir virüs saldırısına uğradığı ve bu virüs nedeniyle birçok sorunun yaşandığı da ortaya çıkan bilgiler arasında yer almıştı. Şimdi ise olayın detayları hakkında yeni gelişmeler yaşanıyor. İddialara göre bu virüs skandallarıyla beraber yeni bir sorun ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilir: Apple’ın Tedarikçisi TSMC Virüs Saldırısına Uğradı

A12 Üretimi Durdu Mu?

Virüs nedeniyle bazı fabrikalarda üretimin durduğundan zaten söz etmiştik. Fabrikalarda üretimin virüs kaynaklı olarak durdurulduğu ve sistemlerde yapılan temizleme sonrasında üretimin yeniden başlayacağı konusunda bilgiler paylaşılmıştı. Hatta bazı bölgeler için üretimin başladığı, diğer bölümler içinde Pazar günü üretimin başlayacağı konusunda bilgiler paylaşılıyordu. Ancak ortaya çıkan bilgiler durumun çok daha ciddi olabileceğini gösterdi.

TSMC çip üretim yapan bir firma ve şu an Apple’ın yeni seri çipleri konusunda çalışmalar devam ediyor. İşte yaşanan bu süreçten sonra A12 çiplerinin herhangi olumsuz durumla karşı karşıya kalmaması için özel önlemler alındığından söz ediliyor.

A12 TSMC

Bunun için resmi bir açıklama yok ancak iddialara göre A12 işlemcilerinin durumdan herhangi bir şekilde olumsuz etkilenmemesi için üretimin durdurulduğundan söz ediliyor. Muhtemelen tüm kontrollerin yapılmasının ve A12 üretimin yeniden elde geçirilmesinin ardından üretim yeniden başlayacaktır. Ancak şu an için tüm bu iddialara karşılık Apple ya da TSMC tarafından detaylı bir açıklama gelmedi.

Sadece TSMC yetkililerinden doğrulama açıklaması yapılmış ve durumdan etkilenen üretim merkezleri için düzenlemeleri yapıldığı konusunda bilgiler verilmişti. Muhtemelen hem Apple tarafından hem de TSMC tarafından konu hakkında daha detaylı açıklamalar yapılacaktır. En kötü senaryo ile A12 çiplerinin üretiminin gecikmesi, iPhone modellerinin tanıtımını geciktirebilir belirtelim. Konu hakkında açıklamaları aktarmaya devam edeceğiz.

Önceki İçerikiOS 12 Beta Bu Kez Yeni iPhone Modelini Ortaya Çıkardı
Sonraki İçerikiPhone XL
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?