Yeni iPad Tanıtım Tarihleri Belli Oldu

0
230

iPhone 12, Apple Watch 6 gibi yeni ürünlerin ne zaman tanıtılacağı aşağı yukarı biliniyor. Bir kesim Apple’ın herhangi bir gecikmeye imza atmayacağını ve Eylül ayında tanıtım yapacağını söylerken, bir diğer kesin ise Ekim ayında tanıtımların yapılabileceğini söylüyor. Bunlar zaten belli olan ve geleceği kesin olan ürünler.

Bir de yeni yeni ortaya çıkan yan ürünler var. Çok fazla konuşulmayan diğer ürünler arasında yer alan serilerden birisi de iPad olacak. Bazı iPad sınıflarında yenilenmeye gidilecek. Artık dünyaca ünlü analistlerden biri olan Ming Chi Kuo, yeni tablet sınıflarının ne zaman geleceğine ilişkin de bilgiler paylaştı.

Bakın: iOS 14 Beta 1 Batarya Testi

Yeni iPad Modelleri Ne Zaman Gelecek?

Ünlü analistin sızdırdığı bilgilere göre yeni iPad modelinde 10.8 inç ekran olacak. 10.8 inçlik ekran boyutu önemli bir bilgi çünkü serinin hangi sınıfa dahil olacağını işaret ediyor. iPad Pro modellerine eklenecek yeni bir tablet yerine iPad Air modellerine eklenecek bir tablet gelecek.

Şu an hala yeni iPad modelinin hangi seriye dahil olacağı kesin değil ama en yoğun iddia, dediğimiz gibi iPad Air ailesine dahil olacağı.

10.8 inçlik ekranın olduğu bu tabletin tanıtımı ise önümüzdeki ay yapılacak. Diğer iPad modellerinde olduğu gibi gecikme söz konusu değil.

iPad Air

Tedarik süreçlerinde yaşanan gecikmeler tabletler için de geçerli olacak. Tanıtım gelecek ay gibi gözükse de tabletin satışta olması için beklenen süre iPhone 12 ile eşit gözüküyor. Hemen satışa çıkmayacak modeller yıl sonuna kadar uzanacak. Aralık ayında belirlenen ülkelerde satışlar başlayacak.

Bu ilk modelimiz ama tek modelimiz değil. iPad Mini için de yenileme yapılacak. iPad Mini 8.5 inç yeni ekranıyla gelecek. Micro Led ekran kullanması olası olacak olan bu tabletin tanıtımı ise bir sene sonrasına kadar uzayabilecek.

Bu tablet için tanıtım 2021 yılında yapılacak. Satışlarda yine 2021 yılının içerisinde başlayacak. Mini fiyat olarak diğer tabletlerin inemeyeceği bir seviyeye kadar inecek ve bu modelin satılmasıyla beraber mevcut model satıştan çekilecek.

Önceki İçerikiOS 14 Beta 1 Batarya Testi
Sonraki İçerikApple Watch El Yıkama Özelliği Nasıl Çalışacak?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?