Yeni iPad Pro ve iPad Mini Canlı Canlı Görüntülendi

0
377

Yeni bir iPad almak isteyenlerin beklemesine neden olacak sızıntılar gerçekleşmeye başladı. Zaten sızıntılarına alıştığımız Apple’ın bu sefer de Yeni iPad Pro ve iPad Mini modelleri sızdırıldı. Ama bu kez bir fark var.

Paylaşılan görüntüler öyle taslak çizim görüntüsü ya da kılıf görüntüsü falan değil. Görüntülerin bizzat hazır halde olduğu söylenen yeni tabletlerin canlı görüntüsü olduğu iddia ediliyor. Haliyle yeni tabletleri bekleyenleri heyecanlandıran gelişmeler yaşanıyor diyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Hatalı iPhone 11 Pro Rekor Fiyata Satıldı

Yeni iPad Pro ve iPad Mini Nasıl Bir Tasarım Sunacak?

Görsellere baktığımız zaman 3 tablet olduğunu görüyoruz. Bunlardan ikisi Pro serisine ait olan tabletler olacak. Bir tablet ise iPad Mini modeline ait olan tablet olacak.

Her üç tablet modeli için de tasarım yapısı net olarak anlaşılıyor. Pro modellerinin yine kare şeklinde bir kamera alanının sunduğunu göreceğiz. Burada 3 kamera ve LIDAR sensörlerin  olması bekleniyor.

Tabletin çerçeveleri ise neredeyse tamamen düz olacak diyebiliriz. Zaten bir önceki seriden de benzer bir durum ortaya çıkmıştı.

Yeni iPad Pro ve iPad Mini

Düz çerçeveler bizi karşılamış ve iPhone 12 modellerine göz kırpan bir tasarım görmüştük. Yine tamamen düz kenarların geleceğini de söyleyebiliriz.

Ön kısımda da değişiklik yok gibi gözüküyor. Söylendiği gibi çentik alanı ya da ekran üzerinde kamera alanı kullanılmamış. Bunun yerine ince bir çerçeve bölüme yer verilmiş. Yani tasarım bu kısımda da değişmemiş.

Yeni iPad Pro ve iPad Mini modelleri içerisinde Mini modeli ise daha kavisli bir tasarımla gelecek gibi gözüküyor. Yanlarda biraz daha yuvarlak bir tasarım kullanılacağı anlaşılıyor.

Bu modelde de ön kısımda Touch ID kullanılacağı net olarak anlaşılmakta. Arka kısımda ise tek bir geniş kamera kullanılmaya aynen devam edecek.

Yeni iPad Pro ve iPad Mini

Belki ekran kısmında Mini LED ekran teknolojisi kullanacak olan Yeni iPad Pro ve iPad Mini ikilisinin farklı ekran boyutu seçenekleri de olacak. Bir Kere Pro modelinde 11 inç ve 12.9 inç ekran bekleniyor.

Mini modelinde ise 8.4 inç ve 7.9 inç ekran boyutları olacak. İki modelde de yeni nesil işlemcilerin olması da bekleniyor. Özellikle Pro modellerinde Apple A14X işlemci kullanılacağı iddiası çok konuşuluyor. Çünkü işlemcinin M1 kadar güçlü olacağı iddia ediliyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?