Yeni iPad Pro ile Yeni Apple Pencil Sistemleri

0
74

iOS 11 işletim sistemi iPad serisine yeniden can getirdi demek yanlış olmaz. iPhone akıllı telefonları için iOS 11 işletim sisteminin ne kadar değişiklik getirdiği tartışılmaz. Fakat iPad için değişiklikten de öte yeni bir sistem kurulumu söz konusu.

Birçok yeni sistemle beraber adeta baştan oluşturulan iPad için gelen yeniliklerden birisi de Apple Pencil düzenlemeleri. Sadece iOS 11 işletim sistemiyle beraber değil, bunun dışında yeni iPad ekranlarının değiştirilen yapısıyla beraber de akıllı kalemlerin değiştirildiğini gördük. Peki yeni iPad serilerinde nasıl akıllı kalem özellikleri sunuluyor? Tüm bunlara detaylı olarak bakalım.

Yeni iPad Modelleri için Apple Pencil

Anında İşaretleme: Apple Pencil akıllı kalemleriyle beraber yeni iPad modeline eklenen özelliklerin başında anında işaretleme özelliği geliyor. Anında işaretleme özelliği sayesinde artık kullanıcılar herhangi bir belge üzerinde sanki kağıt kalem kullanıyormuş gibi işaretleme yapabiliyor. Özellikle geliştirilen yeni sistemin belge düzenlemede etkili olacağı da belirtiliyor.

yeni iPad Apple Pencil

Bunun yanında işaretleme sistemiyle beraber herhangi bir donma ya da takılma sorunu yaşamadan doğrudan kullanım için 120 Hz yenileme hızının etkisinin de büyük olduğunu belirtelim. Genel olarak tüm yeni özelliklerde bu donanım ayrıcalığının etkilerini de görmekteyiz.

Anında Not Alma Özelliği: Bir diğer yeni özellik ise anında not alma özelliği. Aslında Galaxy Note serisinde kullanılan sisteme benzer bir sistem olan anında not alma özelliği sayesinde kullanıcıların yapması gereken ise kilit ekranındayken kalemle ekrana tıklamak ve istediği notu yazmak. Bu işlemle beraber de kullanıcılar tıpkı kağıt kalem kullanır gibi not alabiliyor. Bunun dışında font tanıma sistemi sayesinde de aldığını not otomatik olarak notlar kısmına da kayıt edilmekte.

Belge Tarama Özelliği: Genelde ofis koşulları için oldukça kolaylaştırıcı bir sistem olarak gösterilen belge tarama sistemi de bir hayli ayrıcalık sağlıyor. Kameralarınız ile belgelerinizi taratıyorsunuz. Ardından ise tarattığınız belgelerinizin üzerini tıpkı bir çıktının üzerini kalemle doldurur gibi Apple Pencil ile doldurabiliyorsunuz. Bu sisteminde bir hayli ayrıcalık sunması bekleniyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?