Yeni iPad Modelleri için Detaylar Gelmeye Devam Ediyor

0
166

iPad tablet modelleri için büyük yenilikler yolda. Tıpkı iPhone modellerinde olduğu gibi 2018 iPad modellerinin de önemli değişikliklerle beraber geleceği iddiası var. 2018 iPad Pro modellerinde beklenen bu değişikliklerin en önemli kısmının ise tasarım bölümünde karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Bunun için detayları ise iOS 12 işletim sistemi ortaya çıkarmış durumda. iOS 12 beta 5 sürümü içerisinde yer alan bazı yeni ikonların ve kodların, tasarımları ortaya çıkardığını daha önce birçok kez dile getirmiştik. Şimdi ise yeni modellerin tasarımını ortaya koyan yeni görseller paylaşıldı.

2018 iPad Yuvarlak Kenarlarla Geliyor

Daha önce bu konuda ana kaynaklardan biri olarak gösterilen 9to5Mac sitesi tarafından paylaşılan yeni görseller 2018 iPad modelinin tasarımını ortaya çıkardı. Buna göre 2018 iPad modellerinin çerçeveleri değiştirilecek. Mevcut modellerde sunulan dikdörtgen tasarımının yerine daha yumuşak hatların kullanılacağı bir çerçeveye yer verileceğinden söz ediliyor.

2018 iPad Pro

Buna göre 2018 iPad Pro modellerinin özellikle köşe kısımlarında yuvarlatılmış çerçeveler sunduğunu göreceğiz. Yan ve üstü kısımda da daha kavisli bir yapı kullanılacak. Yeni nesil iPhone modellerine sunulan tasarıma benzer bir tasarım sunulacak. 2018 iPad Pro modelinde sunulacak olan yeni tasarımın Face ID ile destekleneceğini de ekleyelim. Yani sadece dış çerçeve kısmında bir değil iç çerçevelerde de önemli değişiklikler olacak. Face ID ile çok daha ince çerçeveler sunulacak.

Yenilenmiş olan tasarımların ne kadar başarılı olacağını ise tanıtımla beraber göreceğiz. Bu kısımda iPhone X akıllı telefonlarıyla iPhone serisinde yeni dönem başlatılmıştı. Şimdi ise 2018 iPad modelinde tablet serisi için yeni bir dönem başlamış olacak. iPhone X gibi olumlu bir karşılık bulunup bulunmayacağını görmek için yeni modelleri test etmek gerekecek. Tanıtım içi kesin tarihin ortaya çıkmadığını da ekleyelim.

İlginizi Çekebilir: 2018 iPhone Modelleri için Hoş Karşılanmayan Gelişme

Önceki İçerik2018 iPhone Modelleri için Hoş Karşılanmayan Gelişme
Sonraki İçerikSatın aldığınız ürünü iade edebilir misiniz? (iPhone, iPad vb..)
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?