Yeni iPad Air için İlk Özellikler Ortaya Çıktı

0
189

MacBook modelleri için hazırlık yapan Apple, bilgisayarlara güç vermeye hazırlanırken bir yandan da bilgisayarların yerini alacak olan iPad modellerini geliştiriyor. Bilgisayara olan ihtiyacı en aza indiren iPad Pro modellerini rafa alırsak, bir başka seri biraz daha ucuza alınabilecek olan iPad Air modeli oluyor.

Bu noktada daha uygun fiyata yeni bir iPad almak isteyenlere de müjdeli bir haber verelim. Yeni bir iPad Air modeli üzerinde çalışma yapılıyor. Sızan bilgilere göre bu sefer iki açıdan iyi bir cihaz gelecek. Hem fiyat makul olacak hem de teknik özellikler iyi olacak.

Yeni iPad Air Özellikleri ve Beklenen Fiyat

Şunu söyleyelim ki sızan özellikleri doğrulayacak kanıtlar henüz gelmedi. Bilgiler analistlerden gelen ve bazı parça tedarikçilerinden sızdırılmış olan bilgiler. Tabii ki netlik kazanmaya başladıkça bilgiler hakkında biz de daha fazla şey paylaşacağız.

Bakın: Mac Bilgisayarlarda Yeni Güvenlik Sorunu

Şu an bildiklerimize göre yeni iPad Air, iPhone SE 2020 akıllı telefonlarının yapısını benimseyecek. Tablet aynı sınıftaki diğer ürünlerden daha ucuz olacak ama işlemci konusunda son nesil tercihi yapılacak.

Yani donanımdan çok kısılmadan yeni tabletin fiyatı aşağı çekilecek. Bu yönü zaten tabletin daha fazla satmasını sağlayacak. iPhone SE 2020 satış rakamlarını hatırlayın. Aynı strateji.

Biraz daha somut bilgilere doğru ilerlediğimiz zaman, tabletin içerisinde A13 işlemci olacağını söyleyebiliriz. Güncellenmiş bir versiyon değil de şu an kullanılan A13 işlemcilerin yeni seride de yer alacağı beklentisi var.

iPad Air

10.8 inç ekrana sahip olması beklenen bu tabletin, bağlantı girişlerini de değiştirdiği gözükecek. Lightning girişindeki dönüşüm devam edecek. Yeni tablette giriş kısmında USB C kullanılması söz konusu olacak.

10.8 inç tabletin hakkında son bilgi ise Ming Chi Kuo tarafından geldi. Ünlü analiste göre tablet 20 hızlı şarja geçecek. 18W hızlı şarj yerine 20W hızlı şarja geçiş yapılmış olması iPhone akıllı telefonlar için de beklenen bir durum.

Güçlü yeni özellikleri ile son seri iPad Air modelinin fiyatının ise 400-450 dolar olacağı söylenmekte.

Önceki İçerikMacBook USB 2.0 Hatası Düzeltildi – Güncellemeyi Yükleyin
Sonraki İçerikApple Pencil ile Çevre Renkleri Tespit Edilip Kullanılabilecek
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?