Yeni iMac Modelleri için İddialı Detaylar Gelmeye Başladı

0
238

Apple iMac modelleri için yakın zamanda yeni düzenlemelere gitti. Bazı modellerin satışları durduruldu. Tabii ki bunun önemli bir nedeni vardı. Neden yeni serilerin gelecek olmasıydı. Apple artık Apple M1 işlemcili yeni iMac modellerine geçmeye hazırlanıyor.

Haliyle bu modellere olan ilgi de artmaya başladı. İşte bu yeni seri için de önemli bilgiler de akmaya başladı. Sızıntıya dayalı olan bu bilgilere göre çok iddialı cihazlar beklememiz gerekiyor. Çünkü söylenenler çok iddialı cihazların geleceğini doğrudan işaret etmekte.

İlginizi Çekebilir: En iyi Akıllı Telefonlar 2021 (Güncel Liste)

Yeni iMac ile Ekranlar Büyüyecek

Yeni modeller için ortaya atılan son detay, ekran boyutu ile alakalı. İddialara göre bu seride daha büyük bir ekran kullanılacak. 27 inç ekran yerine 32 inç ya da 34 inç ekran boyutunun kullanılması söz konusu.

Bunun dışında 27 inçlik bir diğer modelin de olacağı söyleniyor. Hatta bu cihazların ekran çözünürlük değeri için de bilgiler var. İddialara göre 27 inç ekran boyutuna sahip olan seri 4K çözünürlük değerine sahip olacak.

Zaten yüksek bir çözünürlük değeri olan bu değer 32 inç ya da 34 inç ekran boyutuyla gelecek olan seride biraz daha fazla olacak. Bu seride ise 6K çözünürlük değerinin sunulacağı iddia ediliyor. 6K çözünürlük değerinin olabilecek olan maksimum değer olacağı iddiası da var. Yani bunun altında da bir değer görme ihtimalimiz bulunuyor.

yeni iMac

Bunun altında da bir değer gelecek olursa sürpriz olmaz. Yeni iMac içerisinde yer alacak olan işlemcinin ise M1 serisinin güncellenmiş hali olacağı söyleniyor. Bu işlemcinin adının da M1X olarak anılacağı ve devam serisi olarak geleceği de bilgiler arasında. Söz konusu işlemcinin 12 çekirdekli olacağı da iddia edilmekte.

8 çekirdek için yüksek performans iddiası var ve bu 8 çekirdeğin 3.2 GHz hızında olacağı söylenmekte. Diğer çekirdekler için bilgi yok ama grafik birimi konusunda da iddialı açıklamalar var. 16 çekirdekli benzersiz bir GPU biriminin geleceği söylenmekte. Tüm bunları yakın zamanda yeni iMac modeliyle öğreneceğiz.

Önceki İçerikiOS 14.5 ile Uygulamalar için Yeni Dönem Başlıyor
Sonraki İçerikiPhone 13 İşlemcisi için Beklenen Haber Geldi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?