Yeni iMac için Renkler Sızdırıldı

0
196

MacBook modelleri yakın zamanda güncellendi ve bu güncelleme sonrasında M1 işlemcili bilgisayarlar satışa sunuldu. Apple’ın Mac Mini için de bir yenileme yaptığı ve M1 işlemcili yeni versiyonları sunduğunu biliyoruz. Sırada ne kaldı? Bir çoğunuzun tahmin ettiği gibi sırada yeni iMac var. İşlemcilerinin yenilenmesi beklenen son serinin ne zaman tanıtılacağı hala netleşmiş değil ama yeni bilgisayarlar için sızan bilgiler de var.

Mesela renk seçenekleri. Her zaman olduğu gibi Apple ürünleri konusunda en çok güvenilen isimlerden biri olan Jon Prosser, bu kez yeni modellerin renk seçeneklerini ortaya çıkardı.

İlginizi Çekebilir: Apple, M1 İşlemcili Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro Satmaya Başladı

Yeni iMac Nasıl Renk Seçeneklerine Sahip Olacak?

Hep gri tonlarında görmeye alıştığımız serinin, yeni modellerle beraber renk konusunda da değişeceği söyleniyor. Yeni renkler ise iPad serisini takip edecek. iPad serisinde kullanılan renklerin hemen hemen aynısı iMac modellerinde de kullanılacak.

Bu noktada 5 farklı renk göreceğiz. İlk seçenek Gök Mavisi renk seçeneği olacak. iPhone modellerinde de bir değişiğini gördüğümüz bu renk kesinlikle çok konuşulacaktır. Bunun dışında;

  • Uzay Grisi
  • Yeşil
  • Gümüş
  • Roze Altın

Seçenekleri de satışa sunulacak. Tüm bu renklerin nasıl gözükeceği konusunda da fikir sahibi olmamız açısından yeni bir görsel paylaşılmış olduğunu da ekleyelim. Görsele baktığınızda renklerin farklılık oluşturacağını net bir şekilde anlıyoruz ama sanki tonlarda ya da parlaklıklarda biraz daha farklılık olabilir.

yeni iMac

Apple bu yeni seriyi ne zaman sunacak belli değil. Renk seçeneklerinin ne zaman doğrulanacağını bilmiyoruz ama yeni seriler için bu saatten sonra paylaşımlar gelmeye devam edecektir.

Tartışılmaz derecede fark yaratacak renkler dışında teknik donanım için  nasıl farklar sunulacağını da çok merak ediyoruz. Sonuçta yeni bir işlemci üzerinde kurulacak olan bir sistem olacak.

Önceki İçerikApple, M1 İşlemcili Yenilenmiş 13 İnç MacBook Pro Satmaya Başladı
Sonraki İçerikUsb-c, USB 4 ve USB 3.1 nedir?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?