Yeni HomePod Geliyor! Bu Kez Ekranı Olacak

0
117

HomePod, Apple’ın akıllı hoparlörü olarak tanıtıldı ama yakın zamanda da ömrünü tamamladığı açıklandı. Aslında cihazın ömrünü tamamlaması ve kısa süre içerisinde satışlarının da kapatılmasının bir nedeni var. O da yakın zamanda duyurulan Mini. iPhone 12 ile gelen Mini model hoparlör hem maliyet açısından daha iyi bir ürün oldu hem de çok daha fazla satış elde etti.

Bunun üzerinde ana modeli satıştan çeken Apple’ın şimdi ise yeni bir cihaz üzerinde çalıştığı aktarıldı. Fakat bu kez üzerinde çalışılan cihaz çok daha başarılı ve sistemsel açıdan da daha farklı bir cihaz olacak. Bu sefer gelecek olan modelde ekran gibi ek artıların da olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Nedeniyle Apple Ceza Aldı! Almaya Devam Edebilir

Yeni HomePod Nasıl Bir Yapıda Olacak?

Yeni tanıtılacak HomePod, üzerinde geniş bir ekranla gelecek. Bu sefer sadece animasyonların gösterildiği ve Siri’nin hareketlerinin resmedildiği bir ekrandan söz etmiyoruz.

Yani bir dokunmatik paneli olan akıllı telefon ekranı gibi bir ekrandan söz ediyoruz. Bloomberg tarafından paylaşılan bilgilere göre bu ekran da akıllı ev eşyalarını kontrol etmek için kullanılacak.

HomePod

Ayrıca uygulama desteğinin olması da söz konusu. Böylece ekran üzerinden kontrollerin de yapılabileceği konusunda bilgiler var ki özellikler müzik uygulamaları için büyük avantaj. Böyle bir sistem cihazın tamamen bağımsız çalışmasını da sağlayabilir. İkinci olarak ise cihazda bir kamera bulunacağı konusunda da bilgiler var.

Fakat kameraların tam olarak ne amaçla kullanılacak kestirilemiyor. FaceTime görüşme olanağını sunması kesin ama bunun dışında da ek özelliklerin olması gerekiyor. Belki elle komut gibi bir sistem gelecek ve bunun için de kameralara yer verilecek.

HomePod

Yeni HomePod için bizi asıl heyecanlandıran bölüm ise dil desteği konusu. Apple’ın bu modelde dil desteğini çok daha geniş tutacağı iddia ediliyor.

Böylece serinin ülkemize gelmesinin de bir ihtimali ortaya çıkmış durumda. Yakın zamanda tanıtılacağı da iddia edilen yeni akıllı hoparlör modelinin, fiyatı açısından ise ipucu bile yok. Mini gibi daha uygun fiyatlı ürün stratejisi benimsenebilir.

Önceki İçerikiPhone 12 Nedeniyle Apple Ceza Aldı! Almaya Devam Edebilir
Sonraki İçerikiPhone 13 Çentik Alanı Bileşenleri Gözüktü
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?