Yeni Güncelleme HomePod Cihazları Kullanılmaz Hale Getirdi

0
111

iOS 13.2 güncellemesi sonrasında Apple’ın diğer ürünleri için de güncellemeler yayınlandı. iOS 13.2 sürümünün hemen sonrasında watchOS 6.1 sürümü yayınlanmıştı. Bunun dışında Apple’ın akıllı ev hoparlörü olarak bilinen HomePod cihazları için de HomePodOS 13.2 sürümü yayınlanmıştı. Fakat bu güncelleme Apple’ın başına iş açmış gibi gözüküyor. Öyle ki elde edilen bilgilere göre HomePodOS 13.2 güncellemesi sonrasında Apple’ın akıllı ev hoparlörü modelleri kullanılmaz hale geldi.

HomePodOS 13.2 Hatası için Açıklama Gecikmedi

Birçok kullanıcı tarafından konuya ilişkin mesajlar gelmesinin hemen ardından Apple tarafından da açıklama geldi. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında ilk olarak sorun kabul edildi. Firma HomePodOS 13.2 güncellemesini yapmayan kullanıcıların güncelleme yapmamasını istedi. Güncelleme yapan kullanıcıların ise cihazlarını kesinlikle kapatmamaları gerektiği konusunda bir açıklama yapıldı.

HomePodOS 13.2

Öyle ki sorunun ortaya çıktığı kısım da zaten burası. Cihazı güncelleyen kullanıcılar, güncelleme sonrasında HomePod cihazlarını yeniden başlatıyorlar. Güncellemenin tamamlanması için cihazın yeniden başlatılması gerekiyor.

Fakat cihaz yeniden başlatıldığı anda ise sonsuz bir döngüye giriş yapıyor. Sürekli olarak döngü içerisinde olan cihazın başlatılması mümkün olmuyor. Kullanıcılar HomePod ürünlerini kapatmak istediklerinde bunu başaramıyor. Akıllı ev hoparlör modelinin üzerinde yer alan tuşların da çalışmaması nedeniyle herhangi bir sınırlama işlemi yapılamıyor.

Kısacası bir anda akıllı ev hoparlörünün kullanılamaz hale geldiğini görüyorsunuz. Apple’ın sorunu kabul etmesi de durumun ne kadar önemli olduğunu gösteriyor. HomePodOS 13.2 sürümünde yaşanan bu sorun nedeniyle Apple’ın güncellemeyi geri çektiği de açıklandı. Cihazlarınız yeniden başlatmayan ve güncelleme yapmayan kullanıcılar için HomePodOS 13.2.1 düzenleme güncellemesi yayınlandı.

HomePodOS 13.2

Fakat güncellemeyi yapıp, cihazını yeniden başlatan kullanıcıların bu sürümü de yüklemesi mümkün değil. Bu kullanıcılar için Apple’ın HomePod değişim programı başlatacağı açıklandı. Kullanıcılar istemeleri durumunda cihazlarını değiştirebilecek.

Teknik servise başvuru yaparak bozular cihazlar için değişim istenebilecek. Sorunun yeni sürümle beraber çözülmüş olduğu açıklansa da bu sıkıntı nedeniyle kaç HomePod akıllı ev hoparlörünün kullanılamaz hale geldiği konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen Apple’ın bu konuda da bir açıklama yaptığını görmek mümkün olacak.

Önceki İçerikiPhone 11 Pro için Smart Battery Kılıf Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikiOS 13.2 Batarya Testi – Pil Sorunu Çözüldü mü?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?