Yeni Gelecek 138 Adet WhatsApp Emojisi

0
304

WhatsApp anlık mesajlaşma uygulaması görevini en iyi şekilde yerine getiriyor hatta artık üstüne düşenden daha fazlasını yapmaya başladı. Bir yandan uygulamanın dosya gönderimi, durum paylaşımı gibi ekstra alanlarda kendisini geliştirdiğini görüyoruz bir yandan da daha renkli ve daha eğlenceli hale gelecek yenilikler almaya başladığını görüyoruz.

Daha renkli, daha eğlenceli kısmının altını çizeyim. Çünkü haberimiz bu kısımla alakalı. Bu sefer gelecek olan güncelleme WhatsApp mesajlarında çok sık kullandığımız emoji ifadelerine yenilerini ekleyecek. Üstelik bu sefer bir iki tane yeni ifade değil de tam 138 tane yeni ifadeyle karşılaşacağız.

WhatsApp için Yeni Emojiler

Android için yayınlanan 2.20.197.6 beta sürümünde gözüken 138 yeni emoji, daha çok meslek gruplarının kategorize edilmiş halleri gibi gözüküyor. İşte mesela bir ressam ya da bir polis gibi yeni emojiler gelecek.

Açıkçası bu sefer yayınlanacak olan emojiler, biraz Apple’ın memoji yapısını andırıyor. Gerçek karakterlerin ifadesinin eklenmesinden mi ya da insan figürünün başrol olmasından mı bilemiyorum ama, öyle bir izlenim bırakmakta.

Birçok farklı meslek grubunun, özelleştirilmiş şekilde farklı emoji versiyonlarını getirecek olan paket, ilk olarak Android akıllı telefon kullanıcılarına yayınlanacak gibi gözüküyor.

Çünkü testlere Android sürümünde başlandığı zaman, güncellemeyi de ilk alan Android versiyon olmakta. Tabii ki istisnalar var ama iOS için 138 yeni WhatsApp emoji karakterini görmemize biraz daha var gibi.

Zaten şu an Android için de beta sürecinde. Beta süreci tamamlanacak, sadece emoji değil gelecek olan diğer yenilikler de test edilip onaylanacak ve sonra güncelleme yayınlanacak. Bu güncellemenin de ilk etapta Android için geleceğini varsaydığımız zaman, iOS güncellemesini alma konusunda biraz beklemek lazım.

Belki emoji paketleri bile ufak değişiklikler gösterebilir. Güncelleme çıkar, çıkmaz veya ne zaman gelir bir yana, biz yeni emoji karakterlerini de paylaşalım. Sizler de yeni emojilere biz göz gezdirmiş olun. 🙂

Önceki İçerikDark Sky Artık Sadece iOS İşletim Sisteminde
Sonraki İçerikTablet Satışlarında Lider Yine Apple Oldu
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?