Yeni Duyurulan Apple HomePod Özellikleri

0
64

WWDC 2017 etkinliği Apple’ın her konuda öne çıkmasını sağladı. Bilgisayar, yazılım, tablet derken markanın teknoloji alanında yeni bir ürünü ortaya çıktı. Apple HomePod adı ile tanıtılan yeni akıllı ev hoparlörüyle beraber Apple’ın akıllı ev sistemleri içinde yeni adımlar attığı ortaya çıkmış oldu. İşte Apple HomePod özellikleri.

Apple HomePod Tasarım

Apple HomePod, tasarım açısından akıllı telefonlarda kullanılan kablosuz mini hoparlör serilerine benziyor. 360 derece, yani her açıdan yerleştirilen tweeter dizilimi sayesinde hem ses algılaması hem de ses çıkışı oldukça başarılı olan Apple HomePod, bu yönüyle hassas akustik ses çıkışları da sunabiliyor. Boyut olarak ise 18 cm gibi bir boyu olduğu belirtiliyor.

Apple HomePod Mekansal Farklılık

Gelelim Apple HomePod özelliklerine. Beraberinde Siri ile gelen Apple HomePod cihazının en ilginç yanı cihazın mekânsal farklılık özellikleri olması. Yani ev hoparlörü bulunduğu konumu algılayarak ses düzeyinde değiştirmeler yapabildiğini görüyoruz. Asıl amaç güzel bir ses sistemi kullanımı elde etmek. Fakat Apple HomePod üzerinde yer alan Siri sayesinde sadece Apple Music değil bunun dışında Homekit uyumu da görüyoruz.

Apple HomePod

Üzerinde 6 adet hoparlör bulunan seride üst kısımda yer alan Siri animasyonu sayesinde soru sorduğunuzda ya da cevap alırken çeşitli efektler dikkat çekiyor. Ayrıca bu bölümde bir de dokunmatik kontrol menüsü bulunan Apple HomePod modelinin, Homekit ile akıllı ev eşyalarına komutlar verme ve Apple Music ile bağlantı kurularak istenen müziği açma gibi ayrıcalıkları da ürünü öne çıkarıyor.

Apple HomePod Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Yine iMac serilerinde olduğu gibi Aralık ayında satışa çıkması beklenen Apple HomePod serisinin renk seçeneklerinin beyaz ve Apple ile özdeşleşen uzay grisi rengi olduğunu belirtelim. Tüm bu özellikleriyle beraber ürünün fiyatı ise 349 dolar olarak açıklanmış durumda.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?