Yeni Apple Watch Uygulaması Ortaya Çıktı

0
222

Apple Watch akıllı saat modelleri için geliştirme çalışmaları devam ediyor. Apple her ne kadar Apple Watch 5 modeliyle çok önemli bir değişiklik sunmamış gibi gözükse de yeni akıllı saatlerin yazılım kısmında güzel yenilemeler yapıldı. Daha işlevsel hale getirilen akıllı saat modelleri için çalışmaların da devam edeceği ortaya çıktı. Bu noktada çok kısa bir süre sonra Apple Watch yeni bir uygulamaya daha kavuşacak.

Bu kez çok uzun bir süredir gündemde olduğunu gördüğümüz Apple Watch uyku takibi uygulamasının yayınlandığını göreceğiz.

Apple Watch Uyku Takibi Uygulaması Geliyor

Akıllı saat modellerinde bazı uygulamalar için geç kalan Apple, bu sorunu kökten çözmeye hazırlanıyor. Markanın yeni akıllı saat modellerinde uyku takibi özelliğini sunma konusunda çok geç kaldığını biliyoruz. Apple Watch 5 ile bu özelliğin doğrudan kullanıma girmesi bekleniyordu ancak böyle bir gelişme yaşanmadı.

Ne zaman Apple Watch uyku takibi özelliğinin devreye gireceği konusunda da kesin bilgiler yok. Buna karşın geçtiğimiz günlerde App Store uygulama mağazası üzerinden ortaya çıkan görüntüler, uyku uygulaması için denemelerin başladığını gösteriyor.

Alarm içerisinde uyku takibi özelliği için uygulamanın uyarılması gerektiğini gösteren bir yazı karşımıza çıkıyor. Bunun dışında uyku takibi uygulamasının aktif edilmesi gerektiğini gösteren bir uyarının bulunduğunu da belirtelim. Apple Watch üzerinde çalıştığı görülen uygulamanın, şimdiye kadar ortaya çıkan en önemli kanıt olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Apple Watch uyku takibi

Bu konuda zaten Apple’ın bir çalışma yapmış olduğunu biliyoruz. Marka yaptığı çalışmaları açıklamaktan kaçınıyor. Haliyle uygulamanın ne zaman kullanıma gireceği konusunda net bir bilgi elde etme şansımız olmuyor. Fakat kanıtlara bakacak olursak, 2020 yılına kadar söz konusu uygulama kullanıma girmiş olacak.

MacRumors kaynaklarından gelen bilgiler de bu yönde. Kaynaklar Apple Watch uyku takibi uygulamasının yıl sonunda ya da 2020 yılının başında yayınlanacağını işaret ediyor. Kesin olarak uygulamanın çıkış tarihi, Apple tarafından yapılan resmi açıklamalar sonrasında belli olacak. Uygulama hakkında yeni bir bilgi ortaya çıkacak olursa, haberimizde bu bilgilere yer vereceğiz.

Önceki İçerikInstagram iOS Karanlık Mod Özelliği
Sonraki İçerikiPhone Etkinleştirme Sorunu için Rehber Yayınlandı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?