Yeni Apple Watch İçin Benzersiz Bir Özellik Geliyor

0
63

Apple’ın ürünleri bir bir ortaya çıkmaya başladı. Daha doğrusu markanın son dönemde yeni bir hareketlilik içerisine girdiğini görüyoruz. İlk olarak yazılım alanında Apple’ın hemen hemen tüm işletim sistemlerini güncellediğini gördük. Başta iOS olmak üzere marka MacOS, tvOS, WatchOS kısacası hemen her işletim sistemi için yeni güncellemeler yayınlandı.

Yazılım alanında yapılan bu atılımlarla WWDC 2017 etkinliğinde tanıtılması beklenen donanım ürünlerinin haberleri de eklenince Apple gündemden düşmez oldu. Tüm bu yenilikler ve güncellemeler içerisinde ana gündem konusu ise yeni Apple Watch oldu. Öyle ki BGR tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple Watch 3 markanın en iyi akıllı saatleri olacak. Hatta sadece Apple’ın değil tüm dünyada en iyi akıllı saatler olmayı başaracak.

Apple Watch 3 Kan Şekerinizi Ölçecek

Saatlerin en büyük özelliği kullanıcının kan şekerini ölçebiliyor olması olacak. Daha önce haberlerimizde yer verdiğimiz kan şekeri ölçüm cihazının aslında Apple Watch akıllı saatlerine entegre edileceğinin ortaya çıkmasıyla beraber Apple’ın yeni akıllı saatlerinin de bir hayli iddialı olacağı ortaya çıkmış oldu.

Apple Watch kan şekeri

Apple Watch 3 akıllı saatlerinin bu sistem için ekstra hiçbir donanıma da ihtiyacı bulunmuyor. Sadece saatin içerisine yerleştirilecek bir şeker ölçüm bandından bahsediliyor. Değiştirilebilir özellikte olacak olan bu bantların ise derinin altında kan akışını takip edebileceği ve şeker ölçümlerinin yapılabileceği belirtiliyor.

200 Doktor İle Çalışma Yapıldı

Apple’ın sadece Apple Watch saatlerine dahil olarak gelecek şeker ölçüm cihazları için 200 doktorla beraber çalıştığı da bir başka detay oldu. Markanın 200 uzman doktorla çalışıp bunun yanında kendi oluşturduğu biyomedikal ekiple şeker ölçümlerinde yeni sistemlerinde %70’nin üzerinde başarı elde ettikleri belirtiliyor.

Oldukça ciddi bir çalışma olarak gündeme gelen Apple Watch 3 şeker ölçüm sisteminin değiştirilebilir bantlarla sunulması ise Apple’ın yeni akıllı saatlerinin modüle yapıda olabileceğini gösteriyor. Şimdiden büyük umutlarla alanında ilk olması beklenen akıllı saatlerin sistemleri ve şeker ölçümü hakkında detaylı bilgi ise zamanla ortaya çıkacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?