Yeni Apple TV’nin Uzaktan Kumandası Dokunmatik Olacak

0
759

Yaklaşan WWDC öncesi Apple TV için dedikodular gündemden düşmemeye başladı. New York Times’ a göre Apple TV yeni dizayn edilmiş uzaktan kumandası, geliştirilmiş fonksiyonları ile piyasaya sunulacak. Yeni kumanda içerisinde dokunmatik butonlar ve yepyeni bir dizayn ile kullanıcı karşısına çıkacak ve söylentilere göre kumanda, Apple’ın Mac’lerde kullandığı trackpade benzer bir dokunmatikle gelecek. Ayrıca kumanda üzerinde iki adet fiziki buton da bulunacağı belirtiliyor.

Yayınlanan rapora göre Apple’ın yeni Apple TV kumandası zor koşullar altında test edildi. Apple University eğitim dersinde, uzmanlar Apple TV kumandasını ve Google TV kumandasını karşılaştırdı. Apple’ın daha önce yaptığı açıklamada TV kumandasının basit ve kullanımının kolay olması dile getirilmişti. Apple TV bir önceki versiyona göre daha ince olucak, yeniden dizayn edilmiş Web TV servisi ve yeni müzik servisini de içinde barındırıyor olucak. Ayrıca Apple’ın en güncel işlemcisi olan A8 ile birlikte Apple TV’nin performansında artış bekleniyor.

Bu yıl içerisinde yapılan araştırmalara göre yakında tanıtılacak olan Apple TV, 4K desteği sağlamayacak. İddiaya göre Apple’ın yeni Apple TV’sinin teknolojik anlamda büyük yenilikleri olmayacak.

Gerçekci olursak, Apple TV kumandasının üzerindeki dokunmatik panel oldukça küçük. Apple’ın kablosuz kumanda uygulamasını iPhone ve Watch için zaten kullanılıyor. Her iki cihazda, çıkacak olan Apple TV kumandasından daha işlevsel.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?