Yeni Apple TV için İlk Özellik İddiaları Geldi

0
222

13 Ekim tarihinde Apple’ın resmi olacak bir etkinlik düzenleyeceği biliniyor. Saatler önce Apple bu konuda bir açıklama gerçekleştirdi ve firma Ekim ayı özel etkinliğini resmileştirdi. Bu etkinlikte iPhone 12 öne çıkacak ama iPhone 12’nin yanında yeni ürünler de olacak. Bunlardan birisinin de yeni Apple TV olacağı söylenmekte.

Hatta sadece söylenmekle kalmıyor. Choco-bit isimli bir kullanıcı yeni ürünün teknik özellikleri konusunda paylaşımlar yaptı. Paylaşıma göre bir Apple TV ile değil de iki Apple TV ile karşılaşacağız.

Yeni Apple TV Özellikleri Neler Olacak?

İlk Apple TV modelinde A12 serisi işlemciler kullanılacak ve teknik olarak ufak tefek değişiklikler sunulacak. Asıl olarak ikinci modelde değişiklik yapılacak. Bu modelde firmanın Apple Arcade desteğini genişletmesi bekleniyor.

Apple Arcade oyun servisinin daha da geliştirileceğini söyleyen Apple, bu servis için konsol kalitesinde oyunların geleceğini söylemişti. Apple Arcade için gelecek konsol kalitesindeki oyunları oynamak adına Apple TV modelinden yararlanacağı yani TV bu kez oyun konsolu görevi de yapacak.

Konsol tadında gelecek oyunların performans açısından A12 işlemcilerde çalışmayacağı düşünülüyor. İşte ikinci olan özel seri burada devreye girecek olan seri. Bu seride oyunları tam performansla çalıştırmak adına, donanımsal değişikliklere gidilecek. A12 işlemci yerine bu modelde A14 işlemci kullanılacak.

Apple TV

Diğer donanım birimleri ve depolama biriminin de güçlendirileceği söyleniyor ki ayrıca yine 4K desteği de sunulacak. 4K desteğinin oyunlar için geçerli olmasını beklemiyoruz. Çünkü eğer böyle bir durum olursa, cihazın çok daha güçlü olması ve grafik birimi açısından da ortaya bir şeyler koyması gerekiyor.

Fakat yeni TV cihazında bu kadar üst düzey bir sistem olmayacaktır. İşlemci konusunda en son seri tercih edilecektir ama grafik birimi ve çok daha fazlası da gerekiyor. Asıl sürpriz ise fiyatta olacak. Özellikleri güçlendirilse ve belki de işlemci sınıfı yenilense bile fiyatlarda çok büyük bir fark oluşmayacak. Gerisini yakın zamanda öğreneceğiz.

Önceki İçerikResmi Olarak iPhone 12 Tanıtım Tarihi Açıklandı
Sonraki İçerikApple’a Göre iPad Air 4 Bir Mühendislik Harikası
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?