Yeni Apple TV için Güzel Haberler Gelmeye Başladı

0
273

Yeni Apple TV için bazı sızıntılar ortaya çıkmaya başladı. Sızıntıların geliyor olması, cihaza yakın olduğumuzu da özetliyor. Önce kumanda için bazı kodların çıktığından konuşmuştuk. Şimdi de yeni cihaz için ekran desteği konusunda bilgiler sızdı.

Tabii ki bu konuda da bize bilgileri sağlayan yine tvOS 14.5 yazılımı oldu. Beta sürümdeki bazı dosyaların içerisinde 120 Hz yenileme hızına destekten söz ediliyor.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp, iOS ve Android Arasında Doğrudan Yedek Aktarımı Sunacak

Yeni Apple TV, Tam Bir Oyun Canavarı Olabilir

Kodların içerisinde gözüken 120 Hz yenileme hızı desteği, yeni Apple TV serisinin oyuna özel bir yapısı olacağını da işaret etmekte. Zaten bunun için çok fazla ipucu elde edildi. İlk etapta kumanda yapısının değiştiğini gördük.

Kumanda yapısının değişmiş olması, oyunları oynatabilecek bir tasarım yapısının geleceğini gösteriyordu. En azından kodlar içerisinde gözüken buydu ve yeni bir kontrol cihazını işaret ediyordu.

İkinci ipucu biraz daha somut bir ipucu oldu. Bu ikinci ipucu da Apple Arcade oyunlarının sayısının bir anda yükseltilmesi oldu. Çok sayıda oyun Arcade sistemine dahil edildi ve Arcade, Sony ya da Microsoft tarafından sunulan oyun servisleri kadar popüler hale geldi.

Yeni Apple TV

Ayrıca bu oyun servisine yakın zamanda yeni eklemeler yapılacağı da söylendi. Bu da oyun alanına gösterilen ilginin artacağının kesin kanıtı olarak gözüküyor.

Şimdi ise son kanıt bu oldu. 120 Hz yenileme hızına destek verileceği bilgisi de oyunlara daha uyumlu bir Apple TV geleceğinin işareti. Şimdilik yeni cihaz için son ipuçları bunlar oldu. Ama bu ipuçları bile iddialı bir cihaz geleceğinin işareti. Ayrıca yeni serinin oyuna odaklı bazı özellikler sunacağı da neredeyse kesin.

Belki de iddialı bir oyun konsolu bile iddialı bir TV ürünü tek bir kutudan birleşebilir. Belki PS5 serisine ya da Xbox oyun konsolları gibi bir cihaz gelmez ama oyun yönü şimdiye göre çok daha güçlü olacaktır.

Önceki İçerikWhatsApp, iOS ve Android Arasında Doğrudan Yedek Aktarımı Sunacak
Sonraki İçerikiOS 14.5 Beta 7 Yayına Açıldı!
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?