Yeni Apple TV 4K Tanıtıldı. İşte Özellikler

0
103

Apple’ın yeni tanıtımlarında dikkat çeken ürünlerden birisi de Apple TV oldu. Çok daha başarılı bir ürün olarak karşımıza çıkan yeni Apple TV teknolojisinin ne gibi ayrıcalıklar sunduğuna bakalım. İşte yeni Apple TV 4K Ayrıcalıkları!

Apple TV 4K Tüm Sistemleri

Öncelikle 4K desteği öne çıkıyor. Cihazın en büyük adımının 4K desteği olduğu açıklandı. Bunun yanı sıra beklendiği gibi 4K HDR desteğinin geldiği de açıklandı. Apple TV 4K HDR’ın şu an için en yüksek kaliteli görüntü sunduğunu belirtiliyor. Dolby desteğiyle gelen yeni görüntü sisteminin Apple teknolojileriyle beraber geliştirildiği de belirtiliyor.

Apple TV 4K HDR

Apple TV 4K sonrasında arayüzünde baştan sona değiştirildiğini görüyoruz. Beklenen tasarımlardan çok daha farklı bir arayüz sisteminin kullanıldığının görüldüğü cihazda, daha sadece ve daha yüksek çözünürlüklü menüler kullanımı yapıldığı görülüyor.

Apple TV 4K İşlemci

Teknik kısma girdiğimizde A10X işlemcilerini görüyoruz. İşlem gücünde 2 kat, görüntü gücünde ise 4 kat daha başarılı olan A10X işlemcilerin, artısı tartışılmaz. Ayrıca bu işlemcilerin tüm performansından yararlanmak için iTunes içeriklerinin de HD fiyatına 4K olarak satılacağı açıklandı. Ayrıca daha fazlası için Netflix desteğinin sunulduğunu da göreceğiz.

İçeriklerin ülkelere yönelik olarak geliştirileceği ve lokal kanallarla anlaşmalara gidileceği belirtiliyor. Tüm bunların yanı sıra önemli içeriklerin de bildirim olarak sunulacağı ve kullanıcılara ulaştırılacağı belirtiliyor. Spor müsabakalarında da anında bildirim özelliği kullanılacak. Kullanıcılar spor sekmesini kullanarak anlık skorları bildirim olarak alabilecek. Ayrıca iPhone ile bağlantı teknolojileri de gerçekleştirilebilecek ve anlık fotoğraf paylaşımına kadar birçok özelliği kullanabileceksiniz.

Apple TV 4K Oyun Desteği

Bunun dışında birde sürpriz yapıldı ve seriye güzel bir oyun eklendi. PlaySky adı ile eklenen oyunun detaylarını daha sonra ele alacağız.

İLGİLİ HABER:  Apple TV 4K Türkiye’de Sıkıntılı Bir Kullanım Sunabilir

Çıkış için 15 Eylül açıklaması yapıldı ve fiyatta değişmeyecek.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?