Yeni Apple Pencil Yolda

0
96

iPad Pro serisiyle beraber Apple, yeni bir akıllı kalem modelinin de tanıtımını gerçekleştirmişti. Marka tarafından tanıtımı yapılan 2.nesil akıllı kalemlerin özelliklerinin neler olduğu konusunda daha önce paylaşımlar yapmıştık. Daha çok önemli bir tasarım değişikliği sunulmamış olsa da hassaslık değerleri konusunda iyileştirmeler sunulan akıllı kalemlerin, şimdi ise yeni bir üyesinin daha geleceği iddia edildi.

Bu kez gelecek olan Apple Pencil akıllı kalemlerinde ise hem tasarım değişikliklerinin sunulması hem de teknik özellikler kısmında değişikliklerin sunulması söz konusu olacak. Patent görselleri de ortaya çıkan yeni akıllı kalemlerin nasıl bir farklılık sunacağı konusunda da ilk bilgiler ortaya çıkmış oldu.

Apple Pencil Akıllı Kalemleri Neler Sunacak?

Yeni akıllı kalem modellerinde en büyük değişikliğin kalem üzerinde yer alan dokunmatik ekran olduğunu göreceğiz. Kalem üzerinde bir dokunmatik ekran bulunacak ve bu dokunmatik ekran ile doğrudan kullanıcı kontrol sunulacak.

Kalem dokunuşlara göre ayrım yapabilecek. Bu ekranda yapılacak olan hareketlerle beraber çizim araçlar arasında geçiş yapılabilecek. Mesela parmağınızı yukarıdan aşağı doğru kaydırıp, ekranda kullanacağınız çizim araçları içerisinde geçiş yapabileceksiniz.

Çizim araçlarını boyutlarını değiştirebilecek ve araçlar arasında değişiklik yapabileceksiniz. Bunun dışında web sayfalarında gezinirken de dokunmatik alanı sanki farenin kaydırma tekerleği gibi kullanabileceksiniz.

Apple Pencil

Haptik geri bildirim özelliğinin de sunulacağı dokunmatik alanın tasarımı çok fazla değiştirmesini de beklemiyoruz. Patent görsellerine baktığımız zaman kalem ucunun tasarımının yine sabit kalacağı ve kalemin tasarımının da 2.nesil Apple Pencil modeline oldukça benzer olacağını görüyoruz. Tabii ki bunlar patent görselleri.

Yani henüz tasarımın ya da teknik özelliklerin kesinlik kazandığını söylemek yanlış olur. Beklentiler yeni Apple Pencil akıllı kalemlerinin yeni tablet tanıtımıyla beraber geleceği yönünde. Fakat dediğimiz gibi tanıtımın ne zaman yapılacağı ve teknik özelliklerin neler olacağı konusunda hala kesin bilgiler elde edilmiş değil.

İLGİLİ HABER:  iPad Pro Ne Kadar ? iPad Pro Hataları ve Kullanıcı Yorumları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?