Yeni Apple Pencil Beklenenden Daha İddialı Olacak

0
153

Bu sene tanıtılması beklenen yeni Apple Pencil akıllı kalemleri için detaylar gelmeye devam ediyor. Akıllı kalemlerin özelliklerinin neler olacağı ya da nasıl ayrıcalıkların geleceği konusunda detaylar merakla bekleniyor ve detayların ortaya çıkması adına sürekli olarak yeni bir patent görseli geliyor. Daha önce söz konusu akıllı kalemler için bir patent ortaya çıkmış ve ortaya çıkan patent görsellerinde dokunmatik bir yüzeye yer verileceği görülmüştü.

Bunun hemen sonrasında ise yeni bir patent görseli daha ortaya çıktı. Yeni bir patent görselinin yayınlanmasının ardından, akıllı kalemlerin sadece dokunmatik ekranla gelmeyeceği ortaya çıktı. Hatta elde edilen bilgilere göre akıllı kalem çok daha yetenekli olacak. Beklentilerin çok daha üzerinde işlevler sunulacak.

Yeni Apple Pencil Hakkında Ne Biliyoruz?

Paylaşılan patent başvurularının ardından kalem hakkında birkaç önemli detay daha belli oldu. Buna göre yeni akıllı kalemde dokunmatik ekran üzerinde bir parmak izi sensörü bulunacak. Parmak izi sensörü sayesinde bir nevi akıllı kalem kişiselleştirilebilecek.

Parmak izi sensörlerinin dışında kalemin dahili bir hafızaya sahip olacağı ve yeni bağlantı soketlerini sunacağı bilgisi de var. Ayrıca kalem üzerinde bir de kamera yer alması bekleniyor. Tabii ki bunların tam olarak ne işe yarayacağı konusunda kesin bir bilgi yok.

Apple Pencil

Muhtemelen tüm bu sistemler için özel bir akıllı kalem uygulaması da sunulacak. 2020 iPhone modellerinin birinde ya da ikisinde akıllı kalem desteği olabileceği konusunda iddialar vardı. Bu da yeni akıllı kalemler için ortaya atılan iddiaları güçlendiriyor.

3.nesil Apple Pencil için bir de uygulama sunulacağı iddiası da akıllı telefonlar için de kullanılabilecek bir akıllı kalemin geleceğini gösteriyor. Daha fazla bilgi için Apple’ın açıklamalarını beklemek gerekiyor.

İLGİLİ HABER:  Facebook Hikayeler Özelliği iOS Üzerinde Testlere Başladı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?