Yeni 14 inç MacBook Pro Özellikleri Sızdı

0
315

MacBook Pro çok sık yeni modellerle güncellenen bir bilgisayar değil. Apple, güncellemeler için belli aralıklar koyuyor. Az sayıda yeni model gördüğümüz için, bu alanda yapılan sızıntılara biraz daha önem veriyoruz. Son sızıntı 14 inç MacBook Pro modeli için geçerli oldu.

Sosyal medya üzerinden sızdırılan bilgilere göre 14 inç MacBook Pro, bu yılın en çok konuşulan bilgisayarı olmaya aday. İşlemci nesli ve serisi için değişikliğe gidileceği düşünülüyor. Yine işlemci kısmında olduğu gibi bir büyük değişiklik depolama alanında olacak.

14 inç MacBook Pro, 10.nesil İşlemcileri Kullanacak

Yeni dedik ya işlemcilerde yeni olacak. Bilgisayarın içerisinde 10 nm teknolojisi ile üretilmiş olan Intel Ice Lake işlemcileri kullanılacak. Ice Lake serisi, Intel’in 10.nesil işlemci modeli. Dönüp mevcut MacBook Pro işlemcisine baktığımızda 8.nesil Intel serisini görmekteyiz. Arada 2 nesil fark var.

İki nesil fark CPU performansında %12’lik bir artış yaşanmasını sağlayacak. Sadece işlemci olarak düşünmemek lazım. Net değil ama grafik biriminin de yenileneceği bilgisi var. Yeni işlemcilerin en büyük artısı ise depolama birimi desteği olacak.

Bu sürümde son seri 32 GB RAM kullanılacak. Depolama alanı ise tam iki kat artıyor. 4 TB SSD gibi inanması güç bir depolama birimi elde edeceğiz. Tabii ki bu ilk modelde yer alan bir seçenek olmayacak.

14 inç MacBook Pro

Yani 4 TB SSD standart bir ana bilgisayarda yer alan depolama birimi olmayacak. Konfigürasyon seçeneği ile kullanıcıların depolama alanını yükseltmesi gerekecek. Bu durumda fiyat nerelere kadar dayanır bilemiyoruz.

13 inç modelde 10 binin üzerinde bir fiyat var. Yeni 14 inç MacBook Pro bu söylentilere göre yeni bir işlemci ile gelecek. İşlemci 10.nesil olacak.

Arada iki nesil fark var. Üstüne bir de depolama alanında 4 TB SSD seçeneğini seçersek, fiyat konusunda yeni bir rekor karşımıza çıkacaktır. Şu an yorum bile yapmak mantıklı değil.

Tanıtım tarihi sızıntıları ise bu bilgisayarı Mayıs ayı içerisinde geleceğini gösteriyor. Virüs tüm etkinliklerin iptal olmasına neden olduğundan, yine sessiz sedasız birden ortaya çıkacak bir bilgisayar bekliyoruz.

Önceki İçerikBaşlangıç diski dolu uyarısı nasıl düzeltilir?
Sonraki İçerikAkıllı Telefon Satışlarında Son Durum Ne? Gelişmeler Şaşırtıcı
Uzun zamandır mobil teknolojiler üzerinde çalışmalar yapan ve teknoloji dünyasını yakından takip eden İbrahim, yaptığı çalışmalarla teknoloji dünyasında elde ettiği deneyimleri AppleUzmani.net üzerinden paylaşmakta.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?