Yeni 13 inç Macbook Pro Hazırlıkları Başladı

0
108

Apple MacBook modelleri için belli aralıklarla yenilemeler yapıyor. Bu kez 13 inç Macbook Pro modelinin gündemde olduğu ortaya çıktı. Avrasya Ekonomi Komisyonu’na yapılan başvuru sonrasında markanın macOS Catalina yüklü bir MacBook modeli için çalışmalara başladığı ortaya çıktı.

13 inç Macbook Pro modelinin özelliklerinin neler olacağı konusunda ise hemen sızıntılar gelmeye başladı. Takip ediyorsanız mutlaka duymuşsunuzdur kısa süre önce zaten MacBook yenilendi ve 16 inç MacBook modelinin sunulduğunu gördük.

Yeni MacBook modelinin tanıtılmasının hemen arkasından bu kez 13 inçlik seriler için yenilikler gelmiş olacak.

Yenilenmiş 13 inç Macbook Pro Nasıl Artılar Sunacak?

Yeni 13 inçlik modelde temel fark klavye kısmında karşımıza çıkacak. 16 inç modelde klavye konusunda değişikliklere gidilmişti. Çok şikayet alan kelebek klavye kaldırılmış ve eski klavye sistemi olan Magic Keyboard yapısına dönülmüştü. Tabii ki Magic klavyeler için de bir güncellemenin yapıldığını belirtelim.

Yenilenmiş olan serinin klavyelerinin genel olarak başarı yakaladığını söylemeden geçmeyelim. Şimdi ise aynı değişikliğin ise 13 inç Macbook Pro modeli için geçerli olması söz konusu olacak. Biraz daha küçük ekranlı bir model olsa da klavyelerin değiştirilmesi önemli bir adım olarak gösterilebilir.

13 inç Macbook Pro

Klavyelerde bir değişiklik yapılmasına kesin gözüyle bakılıyor. İkinci kısımda ise ekran bölümünde bir değişiklik olacak. Bunun için yine en iyi örnek 16 inçlik MacBook modeli. Yeni modelde ekran çerçevelerinin inceltildiğini görmüştük. Daha ince çerçeveler, daha geniş bir ekran alanının sunulmasını sağladı.

Aynı durum 13 inç MacBook modeli için geçerli olacak olursa, bu durumda 13 inçlik serilerin 14 inçlik bir ekranla güncellendiğini görmek mümkün olabilir. Nitekim raporlarda bunu gösteriyor. Ekran kısmında daha ince çerçevelere sahip olan bir bilgisayar yolda gibi gözüküyor. Tanıtımın iPhone SE 2 modeliyle beraber Mart ayında yapılacağını düşünüyoruz.

Önceki İçerikAirPods Pro Aktif Gürültü Engelleme Sorunu
Sonraki İçerikiPhone Modelleri için USB-C Zorunlu Olabilir
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?