Ana Sayfa Haberler Xbox One X Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Xbox One X Özellikleri, Çıkış Tarihi ve Fiyatı

0
90

E3 2017 fuarına bugün Microsoft damgasını vurdu. İlk olarak yeni seri oyunlarını tanıtan teknoloji devinin son olarak ise Xbox One X yeni nesil konsolları tanıtıldı. Sony’nin yükselişini durduracak olan yeni nesil konsolların özellikleri de bir hayli beğeni toplayacak cinsten. Hemen Xbox One X özelliklerine geçeli.

Xbox One X Nasıl Bir Oyun Konsolu?

Microsoft yeni nesil oyun konsolunu tanıtmadan önce yeni nesil oyun konsolları hakkında bazı açıklamalarda bulunmuştu. Teknoloji devi tarafından yapılan açıklamada şimdiye kadarki en güçlü oyun konsolunu göreceğimiz belirtilmişti. Tanıtımda bunu destekleyen özellikler ortaya çıktı.  Xbox One X konsollarında ilk olarak grafik işlemcisi dikkat çekiyor. Markanın yeni seri grafik biriminde 1.27 GHz değerinde çalışan GPU ve 6 teraflop değeri kullanıldığı görülüyor ki bu da 60 FPS hızında 4K oyun oynamaya izin veriyor.

Bunun dışında Xbox One X konsolunun işlemci kısmında ise AMD serisinin 8 çekirdekli işlemcilerinin kullanıldığı görülüyor. 2.3 GHz değerinde hıza çıkabilen Xbox One X işlemcilerinin performans konusunda da %40 oranında artış sağlayacağı belirtiliyor. Tabi ki buna grafik birimi de dahil edilmiş durumda. Yani genel bir performans artısı sağlanıyor.

SSAA teknolojisiyle beraber illaki 4K televizyon kullanımı zorunluluğunu da ortadan kaldıran Xbox One X, bellek kısmında ise 12 GB DDR5 bellekleri sunmakta. HDR desteğinin de bulunduğu yeni seri konsollarının yenilenmiş olan bellek teknolojileri de epey bir yüksek performans elde edilmesini sağlayacak. Oyunlar kısmında ise yine eski serilere de destek verileceği açıklanan Xbox One X konsollarının çıkış tarihi ve fiyatı da açıklandı.

Xbox One X Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Çıkış tarihi konusunda 7 Kasım’ın gösterildiği oyun konsolunun fiyatının ise 500 dolar olduğu açıklandı. Tabi Xbox One X konsolları için bu fiyatın ülkemizde ne kadar olacağı ise merak konusu.

YORUM YOK

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?