WWDC 2021 Ne Zaman Yapılacak? iOS 15 Ne Zaman Gelecek?

1
329

Apple’ın her sene yeni yazılımları sunduğu etkinliği, bu sene de her şeye rağmen ertelenmedi. Marka kısa süre önce WWDC 2021 olarak düzenlenecek bu etkinliğin ne zaman yapılacağını açıkladı.

Kaç gün düzenleneceği konusunda da bilgilerin paylaşıldığı etkinlik için merak edilen kısımlara ve tarihlere geçelim.

İlginizi Çekebilir: WhatsApp’a Yedeklerini iOS ile Android Arasında Aktarma Özelliği Geliyor

WWDC 2021 Ne Zaman Düzenleniyor?

Apple’ın resmi açıklamasına göre etkinliğin düzenleneceği tarih, 7 Haziran olacak. 7 Haziran’da başlangıç verecek olan konferans tam 3 gün boyunca devam edecek ve 10 Haziran gününde de son bulmuş olacak.

Bu süre içerisinde her zaman olduğu gibi ilk günden tüm yeniliklerin ortaya çıkmasını bekliyoruz. Öyle bir izlenim olduğunu da biliyoruz. Yine çevrimiçi bir şekilde düzenlenecek olan etkinliğin başrolü tabii ki de yazılımlar olacak.

Resmi olmamakla beraber belki AirPods 3 kulaklıkları için de bilgiler gelir. Tanıtımı yapılır ama satışa çıkmaz. Bunu şu an için bilemiyoruz.

Bildiğimiz nokta şu ki etkinliğin ilk gününden iOS 15 işletim sisteminin tanıtımı yapılacak. Yeni sürüm hakkında her şeyin ilk günden açıklanması bekleniyor ama yayın hemen yapılmayacak.

WWDC 2021

Zaten güncellemeler duyurulduğu gibi de hemen yayınlanmıyor. Bunun için biraz zaman ayrılması gerekiyor. Önce beta testlerinin yapılması için geliştiricilere beta sürümleri yayınlanıyor.

Ardından herkese açık olarak beta yayınlanıyor. Beta testleri bittikten sonra yeni iPhone modellerinin tanıtımı sonrasında iOS güncellemesinin de final serisinin yayınlanması bekleniyor.

Sadece iOS üzerine de odaklanmayalım. Bunun dışında yeni MacOS, iPadOS, WatchOS ve tvOS sürümleri de yayınlanacak. Hepsinde farklı özellikler ve dikkat çeken noktalar olacaktır.

7 Haziran sonrasındaki yeni özelliklere daha detaylı olarak bakacağız. Şu an için bu bilgilerle bekleyelim ve Apple’ın açıklama yapmasını izleyelim.

Önceki İçerikWhatsApp’a Yedeklerini iOS ile Android Arasında Aktarma Özelliği Geliyor
Sonraki İçerikApple Watch 7 Şeker Ölçmeyi Başarabilecek mi?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?