WWDC 2020 Ne Zaman Yapılacak?

0
160

Apple’ın her sene düzenlediği WWDC etkinliğin bu sene de merakla bekleniyordu. Markanın yeni seri yazılımlarının sunulacağı etkinlik için bu sene de yine Haziran ayı bekleniyordu. Fakat koronavirüs etkisi nedeniyle bir bir ertelenen etkinlikler sonrasında WWDC 2020 için de beklenmedik bir karar açıklaması yapıldı.

Etkinlikler bir bir ertelenirken, Apple’ın WWDC 2020 kararı da ortaya çıktı. Firmanın etkinliği iptal etmesi beklenen bir durum değildi. Öyle ki WWDC 2020 etkinliği yeni yazılımların sunulduğu bir etkinlik olacak. iOS 14, WatchOS 7 gibi yazılımların bu etkinlikle beraber sunulması bekleniyor. Etkinlik bu noktada iptal edilmedi. Fakat önemli bir değişikliğe karar verildi.

WWDC 2020 Etkinliği İnternet Üzerinden Yapılacak

Her sene onlarca kişinin katıldığı dev etkinliğin, tüm dünyada isimlerin katılımıyla gerçekleştirildiğini görüyorduk. Ünlü geliştiriciler ve yayıncıların da eşlik ettiği etkinlik bu sene sadece internet üzerinden yayınlanacak.

İnternet üzerinden yayınlanacağı duyurulan etkinlikte yeni bir sistemin kullanılacağı konusunda da bilgiler verildi. Etkinlik kapsamında hangi yazılımların tanıtılacağı konusunda çok fazla bir detay paylaşımı yapılmadı. Beklentiler yeni iOS, yeni MacOS, yeni WatchOS ve iPadOS işletim sistemlerinin geleceği yönünde.

WWDC 2020

Yeni işletim sistemleriyle beraber yeni bir ürün gelip gelmeyeceği konusunda da herhangi bir bilgi yok. Şu an için tarih konusunda da kesin bir bilgi verilmediğini görüyoruz. Sadece etkinliğin yaz ayları içerisinde yapılacağı konusunda kesin bilgiler var.

Çevrimiçi olarak yapılacak etkinlik kapsamında denenecek yeni yöntemlerin neler olacağı konusunda ise tanıtımı bekleyip görmek gerekecek. Tanıtımın hemen sonrasında Apple’ın nasıl bir yol izleyeceği de kesinleşmiş olacak. Her ne kadar etkinlik internet ortamına taşınmış olsa da yeni yazılımların yayın sürecinde bir değişiklik olması beklenmiyor.

Önceki İçerikiPad’e youtube’dan video nasıl indirebilirim?
Sonraki İçerikiOS 13 pil sorunu nasıl çözülür?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?