WhatsApp’a Yedeklerini iOS ile Android Arasında Aktarma Özelliği Geliyor

0
197

Geçtiğimiz ay başında WhatsApp yedek aktarma sistemi için bir haber yapmıştık. Geliştiriciler tarafından, yedekler arasındaki geçiş sistemi konusunda bir çalışma yapıldığı ortaya çıkarılmıştı. iOS ile Android arasında WhatsApp yedeklerini taşıma özelliği üzerine yapılan çalışmalara ilişkin ise yeni bilgiler ortaya çıktı.

WABetaInfo ekibinin keşfettiği bilgilere göre, sadece birkaç dokunuşla yedekler istenen cihaza kolayca aktarılabilecek.

İlginizi Çekebilir: AirPods için Kayıpsız Ses Desteği Geliyor

iOS ile Android Arasında WhatsApp Yedeklerini Aktarmak için Yeni Araç

WABetaınfo yeni özelliğin bilgileri dışında, özellik için bir ekran görüntüsüne de ulaşmayı başarmış. Muhtemelen test aşamasında olan özellik için sızan bu görsel her şeyi net olarak ortaya koyuyor.

Görsele bakacak olursak, Android ile iOS arasında aktarım için uygulama içerisinden bir sistem kullanılacak. Uygulama içerisinde olan yeni menü üzerinden aktarım için onay verilebilecek ve aktarım yapılacak.

Tek tuş ile bunun yapılacağı net olarak anlaşılıyor. Bu özellik zaten geçiş kalmış bir özellik ve ne zaman yayınlanacağı merak edilen bir özellik olarak biliniyor. Fakat yeni kodlar içerisinde iOS ile Android arasındaki aktarım dışında daha önemli ayrıntılar da var.

iOS ile Android arasında WhatsApp yedeklerini taşıma özelliği

Yeni kodlar içerisinde gözüküyor ki telefon numaraları arasında da geçiş yapılabilecek. Biraz kafa karıştırıcı olabilir ama bu da WhatsApp için yaşanan sorunlardan birisiydi. Yeni bir numara alan ya da numara değiştirmek isteyen kullanıcılar için de yedekleri aktarma özelliği geliyor.

İddiaya göre mesaj geçmişi istenildiği durumda başka bir telefon numarasına aktarılabilecek. Numara değiştirmek isteyenler için de böyle bir ayrıcalık sunulmuş olacak. Yeni özelliklerin ne zaman kullanıma gireceği tam soru işareti.

Kodlar içerisinde görseller yer alıyor ve sürekli bu konuda ipuçları elde ediliyor ama hala bir yayın tarihi söz konusu değil. Özellikle WhatsApp yedeklerini iOS ile Android arasında aktarma özelliğini çok uzun süredir bekliyoruz.

İLGİLİ HABER:  iOS 13.1 Güncellemesi için Tarih Değişti

Şu da var ki daha önce hiç bu kadar yeni özelliğe yaklaşılmadı. Yani hiç bu kadar ipucu elde etmedik. Muhtemelen yakın zamanda uygulama bir sürpriz yapacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?