WhatsApp Web Karanlık Mod Nasıl Kullanılır?

0
184

WhatsApp Web karanlık mod desteği için birkaç aydır Facebook’a mesaj bombardımanı yapılıyor. Mobil uygulamaya karanlık mod desteği geldi ama web sürümü için bir açıklama yapılmamıştı. Ardı ardına gelen istek mesajlarına Facebook sessiz kalamadı ve sonunda web sürüm için de karanlık mod kullanıma açıldı.

WhatsApp Web, MacOS uyumlu uygulama ve Windows uyumlu uygulama için karanlık mod kullanıma açıldı. Hem masaüst hem de web sürümü için gelen karanlık mod desteğini kullanmanız için öyle çok uğraşmanıza da gerek yok.

WhatsApp Web karanlık modu nasıl kullanacağınızı sizin için anlattık. Sizi daha fazla bekletmeden web sürümünde karanlık modu nasıl aktifleştireceğinizi aktaralım.

İlginizi Çekebilir: BMW, CarKey için Araçlarını Güncelledi

WhatsApp Web Karanlık Mod Açma

  • WhatsApp Web’i açın. (Girişinizi yapmış olmanız gerekiyor)

WhatsApp Web karanlik mod

  • Profil resminizden sağa doğru ilerlediğinizde üst üste 3 nokta var.

WhatsApp Web karanlik mod

  • Buna tıklayın açılan menüden “Ayarlar” yolunu seçin.

WhatsApp Web karanlik mod

  • Tema” bölümüne tıklayın.

WhatsApp Web karanlik mod

  • “Tema Seç” alanında “Açık” yerine “Koyu” seçeneğine tik atın ve “Tamam” butonuna basarak çıkın.

Artık WhatsApp Web karanlık temaya geçti. Diyelim ki karanlık tema içinizi sıktı ve yeniden açık renklere dönmek istiyorsunuz. Aynı adımları tekrar uygulayın. Bu sefer yapmanız gereken tek şey, koyu tema seçimi yerine açık tema seçimi yapmak.

Masaüstü uygulamalarında da web sürümünde de bu yöntemle karanlık moda geçişiniz mümkün. Belki zaman içerisinde karanlık mod dışında farklı tema seçenekleri de WhatsApp Web sürümüne dahil edilebilir. Facebook bu konuda biraz kullanıcı isteklerini önemsiyor.

Zaten web ve masaüstü için karanlık modun sunulması, kullanıcıların yoğun isteği üzerine geldi. Farklı tema özelleştirmeleri de yine bu doğrultu da gelecek olursa çok büyük sürpriz olmayacaktır.

Önceki İçerikiPhone 12 ile Eski iPhone’ların Boyut Karşılaştırması
Sonraki İçerikiPhone 12’nin Kutu Görseli Sızdı – Şarj Aleti Olacak mı?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?