WhatsApp Sonra Oku Özelliği iOS için Geliyor

0
364

WhatsApp sonra oku özelliği, yakın zamanda Android cihazlar için ortaya çıkan tatil modunun iOS işletim sistemindeki bir yansıması olacak. Hatta yeni beta sürümünde gözüken bilgilere göre Android için gözüken tatil modundan çok daha detaylı bir özellik göreceğiz.

Henüz geliştirme aşamasında olduğu söylenen ve yeni beta güncellemesinde karşımıza çıkan sistemin detaylarına geçelim. Bakalım uygulamanın iOS sürümüne gelecek olan özellik sanıldığı kadar detaylı mı olacak?

WhatsApp Sonra Oku Sistemi Neler Sağlayacak?

Adından da anlaşılacağı gibi amaç mesajları sonra okumak. Uygulamaya eklenecek olan yeni bölüm bir klasör olarak karşımıza çıkacak.

Bu kısma eklediğiniz sohbetler, bir nevi tatil moduna alınmış olacak. Bu klasöre alınan mesajlar ya da görüşmeler diyelim sessize alınacak. Siz bu görüşmelere gelen mesajlar için hiçbir bildirim almayacaksınız. Mesajlar karşınıza çıkmayacak. Ek herhangi bir uyarı olmayacak.

Gruplar ve kişisel görüşmeler için geçerli olacağı söylenen yeni özellikte, sonra oku kısmına gelen bildirimleri ve mesajları okumak için bu klasöre girmek gerekecek. Tabii ki kullanıcılar istedikleri zaman bu kısma gönderdikleri görüşmeleri tekrar normal alana alabilecekler.

WhatsApp sonra oku

Böylece görüşmelerden yeniden bildirimler alınabilecek ve görüşmeler tekrar normale dönecek. Sistemin ince detayları şu an belli değil. WhatsApp sonra oku özelliği için herhangi bir sayaç sistemi ya da zamanlama sisteminin de kullanılıp kullanılmayacağı gibi detaylar net değil. Beta aşamasında olan özellik, herkese açık beta sürümünde bile yer almıyor.

Bunun için önce geliştirici betalarının sorunsuz devam etmesi, özelliğin genel beta sürümünde yayınlanması gerekiyor. Genel beta sürümünde daha fazla detay öğreniriz ama tabii ki kesin bilgileri yeni güncelleme yayınlandığı zaman görmek mümkün olacak. iOS özelinde olacak güncellemenin kesin olarak çıkış tarihi ise net değil. Yıl sonuna kadar en azından genel beta sürümünü görmeyi umut ediyoruz.

Önceki İçerikiPhone için Ödenecek Tazminat Miktarı Belli Oldu
Sonraki İçerikİşe Giriş / Periyodik Sağlık Raporu nedir?
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?