WhatsApp Son Görüldü Kalktı mı? Hata Var mı?

0
218

WhatsApp son görüldü özelliği, uygulamanın en temel ve en kullanışlı özelliklerinden bir tanesi. Kullanım saatiyle ilgili bilgi veren özellik, WhatsApp var olduğundan beridir var. Fakat dün gece saatlerinde son görüldü özelliği ile ilgili bir sorun yaşandı.

Kullanıcılar uygulamaya girdikleri zaman son görüldü bilgisini görememeye başladılar. Çevrimiçi durumu hakkında bilgi veren bu özelliğin kendi kendi kaybolması tek sıkıntı olmadı. Büyük sıkıntı bu olsa da gizlilik bölümüne de erişim sağlanamadı. Android ya da iOS cihaz fark etmeksizin, her iki platformda da bu sorun yaşandı.

Bakın: 5.4 inç iPhone 12 için 3 Boyutlu Model Ortaya Çıktı

WhatsApp Son Görüldü Kaldırıldı mı?

Akıllarda ilk oluşan özelliğin kaldırılması oldu. Yakın zamanda uygulama para gönderme özelliğini aktif etmişti. Bir dizi güncelleme daha geldi. Bu güncellemelerin gelmesinin sonrasında böyle bir sorun yaşanması, kasıtlı olarak yapılan bir düzenleme olduğu düşüncesini akla getirdi.

Bazılarınız sevinecek bazılarınız üzülecek biliyorum ama kasıtlı yapılan bir düzenleme değil, bir hatadan kaynaklı olarak bu sorun yaşandı.

WhatsApp uygulamasının en temel özelliğinin kullanılmaya devam edeceği bilgisi geldi. Özelliği kaldırma gibi bir karar verilmedi. Aynı şekilde gizlilik ayarlarında da herhangi bir değişim için adım atılmamış olduğunu anlıyoruz.

WhatsApp son görüldü

Sorun Tamamen Düzeldi

iOS ve Android platformlarında yaşanan uygulama hatası, sessiz bir şekilde düzeltildi. Sessiz diyoruz çünkü Facebook benim sunucumu çöktü ya da bir hata yaşandı gibi bir açıklama yapmadı.

Ya bir değişiklik yapılması planlanıyordu ve test sırasında bu şekilde bir hata yaşandı ya da sunucuların hata ile karşılaşması, sıkıntıya neden oldu ve WhatsApp son görüldü özelliği kapalı konuma geçti.

Hangi nedenden nasıl kaynaklandı açıklama gelene kadar bilemeyeceğiz ama hatanın uzun sürmemiş olduğunu ve şu sıralar sorunların giderilmiş olduğunu paylaşabilirim.

Önceki İçerik5.4 inç iPhone 12 için 3 Boyutlu Model Ortaya Çıktı
Sonraki İçerikApple Mağazaları için Yeniden Kapatma Kararı Alındı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?