WhatsApp Masaüstü Uygulamasına Görüntülü ve Sesli Görüşme Geldi

0
94

WhatsApp masaüstü uygulaması için bir güncelleme hazırlamak üzere olduğunu belirten açıklamalar yapmış ve yeni özelliklerin sinyallerini vermişti. Hem macOS uygulaması hem de Windows uygulaması için beklenen güncelleme duyuruldu ve uygulama yeni yeteneklerle zenginleşti.

Mobil sürümde yapabilecekleriniz, masaüstü uygulamasında da yapılabilir hale geldi ve aslında bakarsanız çok beklenen yeniliklerle karşılaşmış olduk.

İlginizi Çekebilir: iOS 14.5 Beta 3 Geldi Ama Neyi Değiştirdi?

WhatsApp Masaüstü Sürümü için Ne Değişti?

Güncellemenin masaüstü sürüme getirmiş olduğu en güzel yenilik, sesli ve görüntülü görüşme desteğinin sunuluyor olması oldu. Artık masaüstü sürümü üzerinden de sesli ve görüntülü görüşme gerçekleştirebileceksiniz.

Sesli ve görüntülü görüşmeye izin verilecek ama şimdilik sadece tekli görüşme için bu özelliği kullanmak mümkün olacak. Yani grup görüşme özelliği henüz gelmedi. Yakın zamanda grup görüşme özelliğinin gelebileceği konusunda da bilgi verilmişti ama ilk düzenlemede buna yer verilmediğini görüyoruz.

Fakat şu var ki uygulama geliştiricileri bu konuda da bir açıklama yaptı. Yani ilk sürümde sadece birebir olarak görüşme yapılabilecek ama sonrasında grup görüşme özelliği de gelecek. Hem sesli hem de görüntülü olarak grup görüşmeyi kullanabileceksiniz.

WhatsApp masaüstü

Yeni özelliği kullanmak için yapmanız gereken işlemler de oldukça basit. Tek yapmanız gereken uygulamanın güncellemesini gerçekleştirmek ve sonrasında yine web sürümünde olduğu gibi kare kod okutarak uygulamanın başlamasını sağlamak. Ardından WhatsApp masaüstü uygulamasından da hem sesli aramalar yapabileceksiniz hem de görüntülü aramalar gerçekleştirebileceksiniz.

Tabii ki bilgisayarınızın donanımsal olarak buna hazır olduğundan da emin olmanız gerekiyor. Eğer sadece sesli görüşme yapacaksanız bu durumda bilgisayarınızda bir mikrofon olması yeterli.

Ama eğer görüntülü görüşme de yapmak istiyorum diyorsanız hem mikrofon hem de kamera olması gerekiyor. Bunun dışında ek bir gereksinim yok. Sadece internet bağlantınızın olması bile sizin için yeterli olacak.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?