WhatsApp, iPad Modelleri İçin Önemli Bir Düzenleme Yayınlamaya Hazırlanıyor

0
55

Sosyal medyanın zirvesinde olan uygulama olarak gösterilen Facebook, artık sadece ana uygulama üzerinden çalışmalarını sürdürmüyor. Bunun dışında Facebook uygulamasına bağlı olarak çalışan uygulamalarda da sürekli olarak güncellemeler yayınlanmaya devam ediyor. Facebook’un bu şekilde sürekli güncellemeler yayınladığı WhatsApp uygulamasının güncellemelerle beraber epey bir zenginleştirildiğini de görüyoruz.

Sürekli olarak güncellenen uygulamanın, Facebook desteğiyle beraber en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri haline geldiğini de görüyoruz. Sürekli olarak güncellenen uygulamanın son olarak iPad kullanıcıları için yeni bir sürprizi olduğu ortaya çıktı.

WhatsApp Web Sistemi iPad Serilerine Geliyor

Elde edilen bilgilere göre son WhatsApp Web güncellemesinden sonra iPad içinde uygulama güncellenecek. iPad modelleri için yapılacak olan güncelleme sonrasında WhatsApp, bu cihazlarda web sürümüne benzer bir uygulama olarak kullanılacak. Bunun yanı sıra WhatsApp Web sistemine oldukça benzer olan sistem, bildirim ve uyarıları da destekleyecek.

iPad kullanıcıları uygulamayı WhatsApp Web formatındaki gibi kolay bir şekilde kullanabilecek. Bunun dışında daha birçok ekstra özelliğinde bulunacağı belirtiliyor. Özellikle kullanıcıların mesaj alıp gönderme kısmında bazı değişimlerin gündeme gelmesi söz konusu. Apple kanadından henüz uygulama üzerinden çalışıldığı yönünde bir bilgi alındığı açıklanmadı.

WhatsApp Web

WhatsApp yetkilileri de bu çalışmayı net olarak açıklamaktan kaçındı. Uygulama yetkilileri ne kadar net bir şekilde açıklama yapmış olmasa da MacBook serisine gelen Touch Bar WhatsApp desteği de bu güncellemenin ilk işaretlerini ortaya koymuş oldu. Güncellemenin ne zaman geleceği ya da tam olarak ne gibi özelliklere dahil olacağı gibi konular hakkında bilgiler yayınlanacak olursa, haberimizi güncelleyeceğiz. Muhtemelen güncellemenin önümüzdeki ay içerisinde detaylarının belli olacağından söz ediliyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 11.0.1 ve iOS 11.1 beta 1 Hız Testi Karşılaştırmaları

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?