WhatsApp, iOS ve Android Arasında Doğrudan Yedek Aktarımı Sunacak

0
149

iOS akıllı telefonlardan Android işletim sistemi kullanan bir akıllı telefona geçtiğiniz zaman ya da tam tersi durumlarda, bazı sıkıntılarla karşılaşırsınız. En büyük sıkıntı ise tüm uygulama verilerin ve yedeklerin kolay bir şekilde taşınamaması. Özellikle WhatsApp uygulamasında bu konuda sıkıntı yaşayan bir çok takipçimiz olduğunu biliyoruz.

Tamam bu sorunu çözebilmek adına sunulan bazı 3.parti uygulamalar var ama bu uygulamalar sadece geçici çözümler getiriyor ve çoğu zaman geçişlerde sorunlar yaşanıyor. Ayrıca bu geçişler sırasında güvenlik sorunu da gizlilik sorunu da ortaya çıkabiliyor. İşte WhatsApp yaşanan bu geçiş sorununu çözecek bir sistem üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir: Yeni iPhone SE için Ekran İddiaları Geldi

WhatsApp Direkt Olarak Geçiş Sistemi Sunabilir

Bugün ortaya çıkan görsellere ve bilgilere göre uygulama bu konuda köklü bir çalışma yapıyor. iOS ile Android arasında mesaj yedeklerini taşımak ve diğer tüm yedekleri kolayca taşımak için yeni bir altyapı üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Bu altyapı sayesinde geçişler çok kolay olacak. Geçişler için uygulama içerisinde bir araç sunulması düşünülüyor. Uygulama içerisinde yer alan araç ile muhtemelen tek tuşla yedek alıp geçirmek söz konusu olabilecek.

Bu aracın ne zaman yayınlanacağı kısmında verilen bir bilgi ise yer almıyor. Yani şu an testlerin yapıldığı söylenmekte. Fakat kesin bir tarih istediğiniz zaman bunu vermek mümkün olmayacak.

WhatsApp

Testlerin yapıldığını ise sızdırılmış olan beta görsellerinden anlıyoruz. Eğer her şey iyi giderse zaten yakın zamanda beta içerisinde bu aracı ya da güncellemeyi net olarak görebiliriz.

Hem iOS için hem de Android için bir güncelleme gelmesi gerekiyor. İki sürüm için de güncelleme aynı zamanda gelmeli ve bir araç yayınlanmalı. Bakalım göreceğiz WhatsApp bu konuda ne kadar detaylı bir sistem düşünmüş. Yakında daha fazla bilgi ortaya çıkacaktır.

Önceki İçerikInstagram Takipçi Arttırma Yöntemleri (En Etkili 7 Yöntem)
Sonraki İçerikYeni Apple TV için Güzel Haberler Gelmeye Başladı
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?