WhatsApp iOS Sürümünde Yer Alan Güvenlik Açığı Kapatılıyor

0
110

WhatsApp şu an için en popüler anlık mesajlaşma uygulamaları arasında ilk sırada yer alıyor. Uygulamanın genel kullanım oranlarına ve kullanıcı sayılarına baktığımız zaman kendi alanında rekorlar kırdığını söyleyebiliriz. Buna karşın sürekli olarak güncellemelerde gelmeye devam ediyor. Son olarak WhatsApp iOS sürümü için bir güncelleme yayınlanmıştı. Söz konusu güncelleme kullanıcıların uygulamada Face ID ve Touch ID güvenliklerini kullanmalarına izin veriyordu. Şimdi ise ortaya çıkan bilgilere göre bu özellikte bir açık ortaya çıktı.

WhatsApp iOS Açığı Kapatılıyor

Reddit üzerinden yapılan paylaşımlarla ortaya çıkan açık, paylaşım ekranında Touch ID doğrulamasının aşılmasını sağlıyor. Açığın ortaya çıkması için söz konusu özelliği aktif ederken yapacağınız seçime dikkat etmeniz gerekiyor.

Touch ID iste bölümünde “anında” seçeneği yerine 1 dakika sonra sor seçeneğini seçmeniz gerekiyor. Bu seçeneği seçmenizin ardından WhatsApp paylaşım ekranında Touch ID özelliği devre dışı kalıyor.

WhatsApp iOS

Daha doğrusu paylaşım ekranı için yeniden doğrulama istenmiyor. WhatsApp iOS sürümünde yer alan bu açığın ise çoktan uygulama yetkililerine bildirildiğini belirtelim.

Ekstra bir güvenlik için sunulan Face ID ve Touch ID güvenlik yamasında yer alan açığın kapatılması için uygulama yetkililerinin çoktan çalışmaya başladığı açıklandı. Kısa bir süre sonrada bu özellik için yeni bir güncelleme yayınlanacağının duyurusu yapıldı. Güncellemenin başka neler sunacağı konusunda ise bir açıklama gelmedi.

İLGİLİ HABER:  App Store’da Yer Alan Bu Uygulamalara Dikkat

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?