Whatsapp iOS Sürümü İçin Yeni Güncelleme Yayına Geçti

3
71

iOS işletim sisteminin uygulama destekleri her geçen gün biraz daha önemli hale gelmeye başladı. Artık dev uygulamalarda bir bir iOS işletim sistemi için yenilikler yayınlar oldu. iOS 10.3 sürümünden sonra bir nevi yeni sisteme geçilmesi nedeniyle bu sürümden sonra daha da çok destek gelmeye başladığını gördük.

Bu noktada iOS uygulama desteği konusunda son adımda dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp uygulamasından geldi. Dün yayınlanan bir güncelleme paketi sonrasında uygulamaya yeni özellikler eklendi. Yeni güncelleme sonrasında uzun süredir konuşulan bir özellikte uygulamaya dahil edilmiş oldu.

 Siri Desteği Beğenildi Mi?

Yeni güncelleme sonrasında kısa süre önce uygulamaya eklenen ve iOS 10.3 sürümünden sonraki sürümlerde kullanılmaya başlayan Whatsapp mesajlarını Siri sanal asistanına okutma özelliğinde iyileştirmeler yapıldı. Zaten yayınlandığı andan bu yana beğeni toplayan özelliğin şimdi bir kez daha düzenlenmiş olması ve eksikliklerinin de gideriliyor olması Whatsapp Siri desteğini iyiden iyiye öne çıkaracak gibi duruyor.

Bunun dışında arama sekmelerinde de yeni düzenlemelerin yapıldığı güncellemenin görsellerde de birtakım değişiklikler yaptığı görülüyor. Farsça desteğinde iyileştirmeler gibi ekstra özelliklerinde yer aldığı güncellemelerin Whatsapp iOS deneyimini de arttıracağı kesin.

Tüm bunlarla beraber bundan sonraki sürümlerde de güncellemelerin ve özellikle Siri desteğinin geliştirileceğini ekleyelim. Her yeni güncelleme için Siri özelliğinin biraz daha geliştirileceği düşüncesi hakim.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?