WhatsApp iOS için Müthiş Güncelleme

0
81

WWDC 2017 sonrasında bu yıl teknoloji dünyasında Apple’ın devri başladı. Daha uzun süre konuşulması beklenen birçok yeni teknolojinin tanıtımını yapan Apple’ın sunduğu tüm teknolojiler içerisinde iOS 11 ise farklı bir yere konumlandırıldı. Kullanıcılarında en çok merak ettiği yeni işletim sistemi sürümü, bir hayli ilgi topladı. Özellikleriyle öne çıkan yeni iOS’un duyurulmasının hemen ardından şimdi ise yeni bir haber daha geldi. Bu kez Apple’ın iOS işletim sistemleri için uygulama adımları geldi. İlk haber ise WhatsApp tarafından geldi. iOS için verilen yeni güncelleme haberiyle beraber iPhone ve iPad kullanıcılara birçok yeni özellik sunuldu.

Whatsapp iOS

WhatsApp 2.17.30 Nasıl Yenilikler Getiriyor

Şimdilik sadece iOS için yayınlanan diğer hiçbir platform için gelip gelmeyeceği bilinmeyen güncelleme çok kullanışlı yenilikler sunmakta. Özellikle genel kullanımda WhatsApp 2.17.30 güncellemesinin WhatsApp uygulamasını iOS 11 ruhuna uyumlu bir hale getirdiğini de söylemek yanlış olmaz. Yeni güncelleme sonrasında sunulan yeniliklere geçecek olursak;

Albüm İle Çoklu Fotoğraf Gönderimi: İlk yenilik albüm sistemiyle beraber geliyor. Kullanıcıların çoklu resim göndermek istediklerinde kullanabilecekleri yeni sistem sayesinde 4 ve daha fazla resim gönderiminde doğrudan tek bir mesaj gönderimi yapabiliyorsunuz. Bu çoklu gönderinizi tek bir albüm şeklinde göndermenizi sağlayan yeni özellik, hem resimleri toplu olarak indirme olanağı veriyor hem de mesajlar çok daha düzenli olarak iletilebiliyor.

Resimlere Filtre Uygulayabileceksiniz: WhatsApp 2.17.30 güncellemesi sonrasında kullanıcıların resim göndermeden önce resimlerine filtre uygulamaları da mümkün olacak. Güncelleme sonrasında resimlere ise 6 farklı filtre uygulamanız mümkün olacak. Tabi ki bu filtreler çok profesyonel bir sisteme sahip değil. Daha çok ışıklandırma ve aydınlatma ile ilgili yeniliklerden söz ediliyor.

Anında Mesaj: WhatsApp 2.17.30 güncellemesi sonrasında gelen bir diğer yenilik ise anında mesaj özelliği. Anında mesaj özelliği sayesinde gelen bildirimleri sadece sağa doğru kaydırarak cevaplayabileceksiniz. Bu özelliğinde bir hayli kullanışlı olduğunu da söylemek gerekiyor.  

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?