WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme için Önemli Bir Yenilik Geliyor

0
134

WhatsApp grup görüntülü görüşme özelliği, konusunda henüz yeni yeni adımlar atılıyor. Pandemi döneminde popüler hale gelen rakip uygulamalara karşı çalışmalarına da devam eden WhatsApp, söz konusu özelliği için yeni geliştirmeleri de sunmaya başladı.

Bazı sistemsel iyileştirmeler, sohbet geçmişi konusunda yapılan geliştirmeler gibi önemli değişiklikleri getiren yeni bir beta sürümü yayınlandı. Yeni yayınlanan beta sürümünde bu geliştirmelerin dışında önemli bir sistem değişikliği olacağı da net olarak gözüktü.

İlginizi Çekebilir: Mini LED Ekranlı iPad Pro için Son Gelişmeler

WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme için Sonradan Katılım Özelliği Geliyor

Mevcut uygulamada kullanıma baktığımız zaman, sonradan grup görüntülü görüşmeye girmenin mümkün olmadığını biliyoruz. Zamanı geçtiği zaman görüşmeye giremiyordunuz ve bunun için size yeniden davet atılması gerekiyordu.

Fakat beta sürümde bu konuda da bir düzenlemeye imza atıldı. Beta sürümde yapılan düzenleme sonrasında, grup görüntülü görüşmeye sonradan girebilmek mümkün hale getirildi. Böylece biraz daha aktiflik artmış ve kullanım yükselmiş olacak.

Devam eden grup görüntülü görüşmelere sonradan katılma özelliği ise şimdilik beta sürümünde olan bir özellik. Beta denemeleri tam anlamıyla yapılacak. Üzerine bir de ilk kullanıcı denemeleri yapılacak. Eğer sorun çıkmaz ve sıkıntısız bir kullanım elde edilirse özelliğin son kullanıcı için kullanılabilir olduğunu göreceğiz.

WhatsApp Grup Görüntülü Görüşme

Hem iOS hem de Android sürümüne geleceği söylenen yeni özellik için bu sürecin ne kadar süreceği konusunda ise bir açıklama yapılmadı. 2021 ilk aylarında yeni güncellemenin gelmesi bekleniyor ama farklı bir tarih verilecek olursa bu konuya ilişkin de paylaşım yapacağız.

Görünen o ki WhatsApp grup görüntülü görüşme özelliği için tek yenilik bununla sınırlı kalmayacak. Zaman içerisinde farklı özelliklerin de görüleceği kesin. WhatsApp bu kısmı güçlendirmek konusunda kararlı.

Önceki İçerikiOS 14.3 Batarya Testi – Telefonlara Göre Değerlendirme!
Sonraki İçerikiOS Batarya Testi
Bilişim uzmanı olan yazar, uzun süredir uygulama alanında yaptığı çalışmalardan sonra web alanında çalışmalarına devam etmektedir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?